neděle 27. 1. 2008 od
3:2

Přesilovky: 1:2

Mach P., Novohradský J., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Dvořák M., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Conk F., Voslář J., Chvapil T., Doležal J., Provazník L.
Úvod utkání přinesl hru plnou osobních soubojů bez větších šancí ve které pracovaly spolehlivě obě obrany. V 7. minutě chyběl k úspěchu dvojici Špaček Dvořák větší důraz před brankou a po následném vhazování domácí tým zachránila tyčka. V 10. minutě nás rozhodčí poslal do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí tuto výhodu využili, poté co střelu od modré Mach pouze zbytečně vyrazil před sebe a domácím se nadvakrát povedlo dotlačit kotouč do sítě. Domácí tato branka nabudila, rychle přistupovali k našim hráčům a dohrávali osobní souboje. Naše šance tak končili často již v zárodku, nebo nedůrazným, či nepřesným zakončením. Také my jsme využili přesilovou hru a srovnali tak skóre na 1:1, když Špačkovu střelu dorazil z úhlu Lochman. Druhou třetinu jsme zahájili přesilovkou, ve které jsme si dokázali vytvořit několik šancí, ale chybějící pohyb a důraz usnadnil soupeřovi pozici. Ve 24. minutě jsme po vhazování v útočném pásmu sami vyslali domácího útočníka do brejku, který proměnil a strhl tak vedení na opočenskou stranu. Domácí tým tak mohl dále hrát ze zabezpečené obrany a nedovolil nám se usadit v útočném pásmu. Do šance se dostal ve 37. minutě při přesilovce Dvořák, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí svatyně. Konec této třetiny byl poznamenán sérií vyloučení na obou stranách. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře odehranou hrou v oslabení a hlavně se zlepšeným pohybem. Ve 43. minutě jsme po dalším přísném vyloučení hráli v oslabení a slabší chvilku si tentokrát vybral střídají brankář Novohradský, který propustil za svá záda střelu ze středního pásma. V dalším průběhu hry jsme stále více získávali herní převahu a za snahu byli odměněni snížením dokonce při našem oslabení, když nejdříve Dvořák málem předstihl domácího brankáře vyjetého na nahozený kotouč, aby Conkovu střelu do prázdné vyrazil obránce, ale na další dorážku již byli všichni krátcí. Také další oslabení jsme sehráli více než dobře, soupeře k ničemu nepustili a sami hrozili rychlými brejky. Naši snahu o vyrovnání ale zhatila nepřesná muška a ani při závěrečné power play k nám paní Štěstěna nepřiklonila svoji tvář, když tři vteřiny před koncem střela Dvořáka přistála na horní tyčce domácích. Sestava: Mach-Novohradský (30.min) Černý-Hodač Vodička-Denemarek Lochman-Špaček-Dvořák Hruška-Conk-Voslář Chvapil-Doležal-Provazník Zásahy brankářů: Mach 16 (procento úspěšnosti 88,89%) Novohradský 11 (procento úspěšnosti 91,67%)