sobota 26. 1. 2008 od
7:3

Přesilovky: 1:1

Jirásek J., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Dvořák M., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Conk F., Voslář J., Chvapil T., Doležal J., Provazník L.

V přímém souboji o druhé místo v tabulce jsme si v úvodu vypracovali několik slibných šancí, ale bez využití. Branku Špačka v oslabení v 7. minutě rozhodčí správně neuznal, jelikož zakončoval zpoza branky do posunuté klece. Při dalším našem oslabení z 10. minuty jsme v předbrankovém prostoru neuhlídali hostujícího hráče a ten rychlou střelou otevřel skóre utkání. Vyrovnání jsme se dočkali po překrásné kombinaci prvního útoku na jeden dotyk a pro zakončujícího Špačka již nebyl problém zakončit do prázdné - 1:1. Šanci dostat se do vedení jsme měli obvzláště v přesilovce ve 13. minutě, ale soupeř i s patřičnou dávkou štěstí našemu velkému tlaku odolal. Trest za nevyužité šance přišel na počátku 17. minuty, kdy přečíslení dvou na jednoho hosté využili střelou do víka. Závěr třetiny jsme odehráli v oslabení tří proti pěti, ale hosté se do vážnější šance nedostali. Ve druhé třetině jsme nejdříve výborně odehráli zbytek oslabení a postupně získávali zrychleným pohybem i půdu pod nohama. Zlepšený pohyb a důraz přinesl také zasloužené vyrovnání a odstartoval famózní pětminutovku, ve které jsme dokonale otočili vývoj utkání. Nejdříve se důrazným napadáním a střelou nad beton brankáře prosadil Conk, potom zatáhl puk za branku Černý a jeho nabídkou nepohrdl osamocený Provazník. Za další minutu jsme již vedli o dvě branky když ze středního pásma si našlápl Dvořák a svůj rychlý kontr zakončil střelou pod horní tyčku. Do poloviny utkání jsme navýšili skóre na 5:2 využitím přesilovky, když střelu Vodičky dorážel Conk. Náš tlak byl poté otupen zbytečným počinem Doležala, kdy si spletl sporty a provokujícího hráče hostí tvrdým directem poslal na led a rozhodčím byl obodován na 5+OK. Přesto i v dlouhém oslabení jsme si dokázali vytvořit obrovskou šanci, ale Špačkovu střelu do víka hostující brankář se štěstím držadlem hole vyrazil. V této fázi utkání nás několikrát podržel svými jistými zákroky brankář Jirásek a i další oslabení tří proti pěti jsme ustáli a do kabin tak šli s náskokem tří branek. Ve třetí třetině jsme nechtěli dopustit obrat jako v zápase v Hronově a hrou ze zabezpečené obrany hlídali vybojovaný náskok. Také my jsme si zahráli přesilovku pět na tři, vytvořili si velký tlak, ale více než minutovou výhodu brankově nezakončili. Hosté nám v 52. minutě zle zatápěli v našem obraném pásmu, naněkolikrát se nikomu nepovedlo vyhodit a ač obsazený, ale důraznější hronovský hráč snížil na 5:3. Naštěstí hned za půl minuty připravil rychlou odpověď Hruška, kdy si vyjel od mantinelu a bekendovou střelou do víka zvýšil na 6:3. V závěru utkání jsme si již celkem v klidu hlídali náskok, nic na tom nemohla změnit ani série vyloučení na obou stranách a v úplném závěru při hře čtyř proti čtyřem protiútok dvou na jednoho zakončil brankově Špaček. Sestava: Jirásek Černý-Hodač Vodička-Denemarek Lochman-Špaček-Dvořák Hruška-Conk-Voslář Chvapil-Doležal-Provazník Zásahy brankářů: Jirásek 24 ( procento úspěšnosti 88,89% )