neděle 20. 1. 2008 od
2:4

Přesilovky: 0:1

Mach P., Černý J., Hodač P., Dvořák M., Špaček T., Lochman J., Denemarek L., Vodička O., Hruška J., Conk F., Voslář J., Provazník L., Doležal J., Chvapil T.

Do utkání o naději na zdramatizování vývoje v tabulce krajského přeboru jsme vstoupili lépe a již po dvaceti vteřinách hry se do brankové šance prodral Špaček, ale v tísni úspěšně nezakončil. Oba týmy se dobře pohybovaly a mohli jsme vidět svižný hokej, kdy ale obrany převyšovaly útočnou snahu. Soupeř se do výraznějších akcí nepouštěl a vyčkával na naše chyby. Do obrovského tlaku se vedoucí tým soutěže dostal po našich chybách, které vyplynuly po zmatcích při střídání po úspěšně odehraném oslabení, ale pro tentokrát jsme vše ustáli bez pohromy. Méně štěstí jsme měli ve druhém oslabení ve 13. minutě, kdy po prohraném vhazování v obranném pásmu naši hráči propadli a soupeř se ujal po dorážce vedení. Šanci na vyrovnání jsme měli v 15. minutě, kdy jsme měli 48 vteřin výhodu dvou hráčů v poli, ale nabízenou příležitostí jsme pohrdli. Po vyrovnaném průběhu hry tak po první siréně byly spokojenější hosté. Úvod druhé třetiny byl poznamenán řadou chyb při zakládání útoků a hosté se tak zadarmo dostávali na dostřel naší branky. S patřičnou dávkou štěstí jsme všechny šance přestáli a poté vyrovnali hru a dostávali se i do střeleckých šancí. V těchto chvílích se hrál vynikající hokej nahoru dolů, ale výborný výkon brankářů na obou stranách udržel nezměněný stav skóre. V polovině utkání hosté vystřídali brankáře a na uvítanou se štěstím maskou zlikvidoval střelu Špačka. Ve 36. minutě jsme ve středním pásmu ztratili kotouč a rychlý protiútok v přečíslení hosté kombinací na jeden dotek využili a odskočili do dvoubrankového trháku. V závěru druhé třetiny jsme se dostali do dvou šancí zakončených střelou do víka, ale v obou případech zaúřadovala rychlá lapačka lomnického brankáře. V úvodu třetího dějství jsme dohrávali přesilovku a dostali se do velikého tlaku, který vyústil snížením na 1:2, když po překrásné kombinaci prvního útoku na jeden dotek zakončoval Špaček do prázdné klece. Bohužel jsme se ze snížení neradovali dlouho a již za minutu hosté opět vedli o dvě branky poté, co jsme několikrát nedokázali přerušit hru, nebo vyhodit na zakázané uvolnění a byli za to potrestáni po dorážce ze skrumáže. Čtvrtý úder přišel opět po prohraném vhazování a neobsazení dorážejících hráčů. Trochu naděje na lepší výsledek nám přinesla akce prvního útoku, který si dokázal v útočné třetině vytvořit trvalý tlak a střelou z kruhu Špaček snížil na 2:4. Ve zbývajícím čase jsme hostující tým dokázali dostat pod tlak, kdy se několikrát ubránil jen za cenu zakázaných uvolnění, ale do žádných vyložených šancí nás nepustil a již si své vítězství nenechal utéct.