16:1

Přesilovky: 6:0
Oslabení: 1:1

Jirásek J., Novohradský J., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Denemarek L., Vodička O., Dvořák M., Conk F., Hruška J., Provazník L., Chvapil T.

Druhou polovinu soutěže jsme zahájili utkáním se soupeřem z českoněmeckého pohraničí se kterým jsme dvakrát výrazně vyhráli. Tento fakt sváděl k podcenění soupeře a i začátek utkání nebyl v přístupu hráčů 100%. Dobře odehrané úvodní oslabení ale kluky probralo, začali lépe bruslit a také přitvrdili v osobních soubojích a mohli jsme v té době sledovat vcelku vyrovnaný a důrazný hokej. Přidaný důraz nám také přinesl první branku, kdy po několika soubojích v útočné třetině zůstal osamocen před hostujícím brankářem dnešní oslavenec Špaček a úspěšným blafákem otevřel skóre. Pojistku náskoku přinesla nenápadná střela Conka v oslabení, která proklouzla hostujícímu brankáři mezi betony. Uklidňující třetí branku vstřelil Špaček ranou z kruhu a zlomil tak asi veškerý odpor frýdlantského týmu. Od druhé třetiny již na ledě existovalo pouze domácí družstvo a byli jsme svědky výrazné převahy se spoustou šancí. Hosté se bránili pouze nedovolenými zákroky a hráli často po zásluze v oslabení. Kombinací na jeden dotyk se do zakončení dostal Špaček a úspěšně provedeným blafákem zvýšil na 4:0. Pátou trefu do černého zařídil tečí nad rameno brankáře Chvapil. Ve 25. minutě nám zatrnulo, kdy zůstal na ledě ležet otřesený brankář Jirásek po zásahu projíždějích hráčů. Druhou třetinu tak dochytal Novohradský, připsal si pár úspěšných zákroků a ve třetí třetině opět přenechal místo v brance Jiráskovi. Důrazem před brankou se v jedné z dalších přesilovek prosadil Provazník a zvýšil na 6:0. V polovině utkání to již bylo 7:0, poté co střelu od modré do sítě dorazil Lochman. Střelou od modré využil další přesilovku Černý a navýšil tak skóre na 8:0. Že je dobré využívat v přesilových hrách také střílející obránce se potvrdilo ve 36. minutě, kdy se od modré do víka trefil také Vodička a upravil na 9:0. Za pár vteřin později to již bylo kulatých 10:0, když se po vhazování prosadil opět produktivní Špaček. Do konce druhé třetiny jsme využili další přesilovou hru, když Špaček proskočil mezi dvěmi obránci a v pádu zakončil mezi nohy brankáře a zvýšil na 11:0. Také třetí třetinu jsme zcela opanovali a kombinačními akcemi rozebírali soupeře. Důrazným napadáním v soupeřově třetině se do šance dostal Conk, v zakončení nezaváhal a zvýšil na 12:0. Samostaný únik a bezchybné zakončení všem přítomným divákům ukázal ve 47. minutě Špaček a vsítil tak již svou dnešní šestou branku. Další dvě využité přesilové hry dorážkami z bezprostřední blízkosti nám přinesly vedení 15:0. V 56. minutě jsme při naší přesilové hře chybovali a nechali ujet soupeře, který v zakončení nezaváhal a pokazil tak čisté konto na našem účtu. Poslední slovo v utkání měl opět Špaček a svůj účet v utkání, ve kterém oslavil své 15-té narozeniny, ukončil s bilancí 7 + 4. Gratulujeme!