Krajský přebor žáků
neděle 6. 1. 2008 od
5:0

Novohradský J., Černý J., Hodač P., Hruška J., Conk F., Chvapil T., Denemarek L., Vodička O., Lochman J., Špaček T., Dvořák M., Provazník L., Doležal J., Voslář J.

V prvním soutěžním utkání roku 2008 jsme v první třetině viděli neurovnaný hokej bez výraznějších šancí. Když už jsme si nějaké brankové příležitosti vytvořili, tak jsme se sami malým důrazem před brankou o šanci připravili a soupeř z Bydžova se do zakončení nedostal vůbec. Jedinou branku v této části zařídil v 9. minutě Dvořák tečí střely od modré z hole Denemarka. Ve druhé třetině jsme opět sledovali naší výraznou převahu, kdy se soupeř stále bránil a neustále vyhazoval kotouče na zakázané uvolnění. Na rozdíl od první části hry jsme se ale tentokrát dokázali dostat i do brankových příležitostí a některé i brankově zakončit. Již v úvodu třetiny se zblízka trefil osamocený Doležal a potvrdil tak svůj zlepšený výkon oproti zápasům před zraněním. V oslabení ve 25. minutě se do samostatného úniku dostal Dvořák, ale brankově nazakončil. V polovině zápasu hosté vyměnili brankáře a v čase 31:34 si vybrali oddechový čas konfrontací obou našich brankářů. Že si zahrávají s ohněm jim stejně jako na turnaji v Jaroměři ukázali naši kluci, kdy zdravě nažhaveni dokázali takřka hned po opětovném zahájení hry skórovat, když ukázkovou kombinací využili přečíslení tří na jednoho. Na 4:0 zvýšil Provazník, který odehrál první mistrovské utkání po svém dlouhodobém zranění. Třetí třetina probíhala ve stejném rytmu, stále jsme útočili do plných a soupeř se omezil opět na bránění a vyhazování puku přes všechny čáry. Přesto jsme se dostali do několika brankových příležitostí, ale ty jsme opět malým důrazem a pohybem při zakončení promarnili. Pátou naší branku vstřelil Lochman po vyhraném vhazování a rychlé střele z kruhu. V jedné z dalších odehraných přesilových her dorážel Hodač pouze do tyčky a tak jsme se další gólové radosti bohužel nedočkali. Povinné vítězství a čisté konto brankáře Novohradského potěšilo, ale předvedený výkon by proti silnějším soupeřům nemusel stačit.