Krajský přebor žáků
neděle 23. 12. 2007 od
4:0

Mach P., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Denemarek L., Vodička O., Chvapil T., Conk F., Dvořák M., Doležal J., Hruška J.

Do utkání s tradičním soupeřem jsme vlétli raketově a již z první akce se dočkali vedení, poté co si Lochman v soupeřově třetině po uvolnění nabruslil do ideální pozice mezi kruhy a střelou golfem nedal brankáři šanci. V dalším průběhu jsme mohli sledovat rychlý bojovný hokej ve kterém jsme byli o něco aktivnější a soupeře nepouštěli na dostřel. Potvrzení našeho vedení jsme se málem dočkali především v přesilovce v 6. minutě, ale osamocení Chvapil s Conkem přesně nezamířili. A když ve 14. minutě po chybě hostující obrany nedokázal přesně zakončit ani na chvíli osamocený Špaček, tak jsme první třetinu vyhráli pouze 1:0. Také druhá třetina přinesla urputný boj o každý metr ledu a spoustu osobních soubojů, ve kterých jsme se soupeřem v ničem nezostávali. Navíc naši hráči přidali i trochu kreativity a dokázali se dostat i do šancí. Ty ale povětšinou končily nepřesným zakončením, nebo na výstroji hostujícího brankáře. Např. ve 24. minutě kdy Špaček z rohu našel úplně osamoceného Doležala před brankou, ale ten trefil pouze brankáře. V další šanci v naší přesilovce hostujícího brankáře zachránila horní tyčka po střele Špačka z prostoru kruhů. Zaslouženého potvrzení vedení jsme se tak dočkali až ve 33. minutě při hře čtyř proti čtyřem, kdy střelu od modré dorazil za brankářova záda Špaček. Ihned po vhazování se do zakončení prodral Conk, ale jeho střela skončila v lapačce hostujícího brankáře. Poté co ve 34. minutě ve dvou šancích neuspěl Lochman a ani soupeř nedotáhl náznaky svých šancí do úspěšného konce, tak jsme do kabin odcházeli s nadějným průběžným vedením 2:0. Ve třetí třetině hostující tým ve snaze o zdramatizování výsledku stáhl hru pouze na dvě pětky, ale byli jsme to opět my, kdo se dostával častěji do zakončení. V tom jsme ale bohužel byli dlouhou dobu neproduktivní a tak přítomní fanoušci obou mužstev mohli sledovat bojovný, ale korektní hokej. V našich šancích postupně neuspěli v samostatném úniku Dvořák s Conkem, ani před brankářem osamocený Voslář. Třetí veledůležité branky jsme se dočkali v polovině této třetiny poté, co Dvořák překvapil brankáře zadovkou po skrumáži. V té chvíli již byl takřka jasno, že poslední letošní body zůstanou pod Orebem a šlo již pouze o udržení čistého konta pro uzdraveného brankáře Macha. To se s přehledem povedlo a pověstnou třešničku na oslavný dort nasadil 12 vteřin před koncem Dvořák, když dorazil Černého střelu nad. Poté již propukli oslavné děkovačky a zasloužené ovace, které si kluci opravdu za předvedený výkon zasloužili.