neděle 9. 12. 2007 od
11:6

Přesilovky: 0:2

Jirásek J., Černý J., Hodač P., Dvořák M., Conk F., Hruška J., Denemarek L., Chvapil T., Lochman J., Špaček T., Voslář J.
Další mistrovské utkání jsme odehráli opět pouze s deseti hráči v poli a jedním brankářem v lomnické ICE ARÉNĚ s nefungující světelnou tabulí. Soupeř neponechal nic náhodě a postavil proti nám i svoji první pětku, která hraje pravidelně již v dorostenecké soutěži a měl tak k dispozici takřka čtyři komletní řady. V úvodu utkání po vyhraném buli a sehraném signálu jsme ohrozili domácí branku, ale do vedení se ve 3. minutě dostali domácí z prvního protiútoku a první střely na branku. V 6. minutě domácí zvýšili na 2:0, když po ztrátě puku u hrazení v rohu hřiště zůstal domácí hráč osamocený před brankou a do prázdné branky skóroval. Naši hráči ale neskládali zbraně a statečně bojovali a po zásluze snížili, když si ve středním pásmu narazil Špaček s Lochmanem a svůj samostaný únik zakončil bekendovým blafákem. Naši snahu o vyrovnání ale zhatila půlminutka, kdy si svoji slabší chvilku vybral brankář Jirásek a inkasoval dvě slepené branky během několika vteřin. Druhou třetinu jsme bohužel zahájili chybou na útočné modré a pro dva domácí hráče nebyl problém vyšachovat bezmocného Jiráska a zvýšit stav na 5:1. Zkorigovat na 5:2 se povedlo Špačkovi, když po závaru před domácí brankou přehodil ležícího brankáře. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně a inkasovali dva slepené góly během několika vteřin. O další úpravu skóre se postaral Dvořák, když na modré vypíchl soupeři puk a svůj nájezd zakončil nechytatelnou střelou do horního růžku a vyhnal tak domácího brankáře na střídačku. Nadále jsme mohli sledovat bojovný a rychlý hokej od obou mužstev a trochu překvapivě jsme v této fázi utkání soupeře dokázali i přetlačit, výsledkem byla branka Dvořáka na 7:4. Bohužel jsme několik dalších nadějných akcí nedotáhli do úspěšného konce, ale naopak jsme inkasovali dost lacinou branku, kdy jsme soupeře nechali objet celou třetinu a zpoza branky zasunout kotouč za brankovou čáru. Třetí třetinu jsme zahájili náporem a soupeře donutili zahrát několikrát na zakázané uvolnění. Kluci si hrábli na dno svých fyzických sil a za svoji bojovnost zaslouží pochvalu. Výsledkem našeho náporu byly dvě vstřelené branky, několik závarů před soupeřovou brankou a nastřelená tyčka. Na 8:5 snížil Lochman, když využil nabídky před branku po vyhraném souboji u hrazení a na 8:6 nahrál osamocenému Špačkovi před branku dezorienovaný domácí hráč. Další zdramatizování vývoje zápasu nedopustili do té doby výborně pískající rozhodčí, když v krátkém sledu vylučovali naše hráče za zákroky které do té doby bez problémů pouštěli a domácí hráči nabídkou nepohrdli a dvěmi využitými přesilovkami definitivně zlomili náš odpor a odskočili na 10:6. V závěru utkání jsme opět ponechali osamoceného hráče před brankou a ten ukončil brankové dostihy.