sobota 1. 12. 2007 od
1:8

Přesilovky: 2:1

Jirásek J., Novohradský J., Černý J., Hodač P., Dvořák M., Conk F., Hruška J., Denemarek L., Chvapil T., Lochman J., Špaček T., Voslář J.
Utkání na novobydžovském ledě začalo tradičně, rozhodčí již v 19 vteřině zničehonic k překvapení všech vyloučil našeho hráče. Domácí ale nebyli vůbec nebezpeční a tak alespoň začátek utkání vypadal vyrovnaně. Při plném stavu hráčů na ledě jsme soupeře přehrávali a bylo otázkou času, kdy se ujme nějaká šance a potvrdíme svou převahu i brankově. To se poprvé povedlo v 9. minutě, kdy únik dvojice Špaček, Lochman skončil střelou těsně vedle domácí branky, ale Špaček si našel puk za brankou a lišácky zpoza branky zasunul kotouč do opuštěné klece. Uklidňující náskok 4:0 jsme si vybudovali v rozmezí tří minut, kdy se nejdříve po krásné kombinaci konečně trefil Dvořák a protrhl svoje střelecké trápení, poté zavěsil střelou od modré Černý a po Dvořákově nabídce před branku se důrazem prosadil Conk. Také ve druhé třetině jsme mohli sledovat stejný obrázek hry a stálou převahu našeho týmu. Soupeř zahrozil jen sporadicky a s náznaky šancí si poradil v pohodě chytající Jirásek, který si za 30 minut svého účinkování připsal pouhých 6 zákroků. Střelecky jsme se v této třetině prosadili pouze v přesilovce když pro Conka již nebyl problém zavěsit do prázdné branky a zvýšit naše vedení již na 5:0. Poslední část zápasu přinesla několik nevyužitých šancí na obou stranách a vzhledem k úbytku sil také řadu nevynucených chyb. Ve 45. minutě jsme využili přečíslení dvou na jednoho a vsítili šestou branku. Střelou z kruhu se při přesilovce trefil Hruška a zvýšil v polovině třetiny na 7:0 a o minutu později se po pěkné kombinaci střelecky prosadil Špaček a uzavřel tak náš střelecký účet. Škoda že jsme neudrželi čisté konto také pro střídajícího brankáře Novohradského, který také neměl skoro žádnou práci a inkasoval pouze v našem oslabení tří proti pěti, když se nejdříve Špaček málem dostal do gólového zakončení a z následné akce se trochu šťastně ocitl puk před osamoceným domácím hráčem, který nezaváhal a zkorigoval tak konečný výsledek na 8:1.