neděle 18. 11. 2007 od
2:2

Přesilovky: 0:1

Jirásek J., Novohradský J., Černý J., Hodač P., Dvořák M., Conk F., Hruška J., Denemarek L., Vodička O., Voslář J., Chvapil T., Lochman J., Doležal J.
Utkání na horkém opočenském ledě přineslo vyrovnaný souboj plný střetů. V první třetině jsme měli více ze hry a soupeře do žádných šancí nepouštěli. Úvodní branka padla do domácí svatyně po důrazné hře první pětky před soupeřovou brankou. V 7. minutě se dvojice Hruška + Dvořák řítila osamocena na domácího brankáře, ale zastavila je píšťalka rozhodčího pro postavení mimo hru. Další šance jsme promarnili nepřesnou finální nahrávkou, nebo střelou do domácího brankáře. Samostatný únik domácího hráče po naší chybě na útočné modré pokryl brankář Jirásek. Ve druhé třetině soupeř stáhl sestavu na dva útoky a hru přece jen opticky vyrovnal a dokázal si občas také vytvořit brankové příležitosti. V polovině zápasu se při našem oslabení dostal do samostatného úniku Lochman, ale tentokrát mu zakončení blafáku ve stylu Forsberga nevyšlo. V další vyložené šanci se ocitl také Dvořák, ale sám před brankářem nezamířil přesně. Ve 34. minutě jsme přišli na deset minut o jednoho ze čtyř obránců, když Černý neudržel jazyk za zuby a okomentoval své vyloučení, a tím jsme byli přinuceni míchat sestavou. Jednu z dalších akcí brankově zakončil nikým neatakovaný Lochman, když zavěsil do víka a zvýšil naše vedení na 2:0. Co napsat ke třetí třetině? Snad jen že byla silně ovlivněna počtem vyloučených hráčů a ubývajícím fyzickým fondem našich hráčů vyplývajících z náročnosti utkání ve dvou dnech po sobě. Ve 43. minutě jsme při hře čtyř proti čtyřem inkasovali branku, když jsme shodou okolností měli na ledě čtyři útočníky bez obránců a nastřelený puk na branku tečoval mimo dosah vystřídavšího brankáře Novohradského zcela nepokrytý domácí hráč. To co se dělo posledních deset minut zápasu se nedá ani moc komentovat. Rozhodčí vylučovali jako zběsilí a hru v pěti jsme skoro neviděli. Navíc v 51. minutě poslal předčasně do sprch našeho důležitého hráče do oslabení Lochmana, za údajné vystřelení na branku po odpískání, když ten samý prohřešek na druhé straně v klidu pustil. Domácí se tak dostávali do tlaku, ale i v oslabení jsme si dokázali vytvořit slibnou příležitost, kdy se do brejku dostal neúnavný Dvořák, ale bohužel ho neproměnil. Dvě minuty před koncem třetiny jsme byli opět posláni do oslabení a naše následující taktická konfrontace domácích hráčů vyvolala neuvěřitelnou spršku nadávek a křiku, nejen z řad domácích diváků, ale i pořadatelů a rozhodčích. Dle rozhodujícího názoru rozhodčích byli všichni domáci hráči v pořádku, kluci si odpočinuli a mohlo se hrát dále. Přesilovou hru domácí ještě zvýraznili odvoláním brankáře a hru šesti proti čtyřem bohužel v čase 59:49 využili a srovnali stav utkání na konečných 2:2. Konečná dělba bodů je asi spravedlivá, ale po dvou třetinách jsme mohli vést 4:0 a ve třetí třetině se již nemuselo o nic hrát a dát tak domácím a rozhodčím příležitost.