sobota 17. 11. 2007 od
9:2

Přesilovky: 2:0

Novohradský J., Jirásek J., Černý J., Hodač P., Dvořák M., Conk F., Hruška J., Denemarek L., Vodička O., Lochman J., Voslář J., Chvapil T., Doležal J.

V úvodních deseti minutách mistrovského utkání jsme viděli vcelku vyrovnaný hokej. Do vedení jsme se dostali po akci Doležala, který protlačil zpoza branky kotouč za záda hostujícího brankáře. V 8. minutě se do samostatného úniku dostal Dvořák, ale trefil pouze brankáře. V následující minutě se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš a hostům se podařilo průběžný stav vyrovnat. Z nerozhodného stavu se ale neradovali příliš dlouho, jelikož v 10. minutě jsme dvěma trefami během deseti vteřin prakticky rozhodli o osudu utkání. Na obou brankách měl výrazný podíl nahrávající Dvořák a spoluhráči již pouze doklepávali do branky. V 15. minutě Hruška s trochou potřebného štěstí proměnil trestné střílení, nařízené za hození hole hráčem a zvýšil již na 4:1. Těsně před sirénou jsme soupeři dovolili snížit, kdy naši obránci opět zapoměli protihráče za zády. Ve druhé třetině na ledě již existovalo pouze jedno mužstvo, to domácí a naši stálou převahu ještě umocnila nedisciplinovanost hostujících hráčů, kdy se dva z těch lepších nechali vyloučit na 10 minut za zbytečné protesty. Ve 23. minutě se do své čtvrté gólové šance dostal Dvořák, ale opět mu nebylo souzeno dočkat se radosti, když jeho střela skončila na horní tyčce. Naše lepší bruslení a herní jistota se projevila i v oslabení, kdy jsme soupeři takřka nepůjčili puk a kličkovanou Lochmana v soupeřově třetině zakončil brankově Voslář a zvýšil na 5:2. V polovině třetiny brankáře Novohradského vystřídal Jirásek a svůj první zákrok si připsal až po 8 minutách nečinosti. Ve třetí třetina pokračoval náš souboj se soupeřovým brankářem, který s notnou dávkou štěstí zlikvidoval několik šancí a spoustu šancí jsme zahodili svým nedůrazem, nebo zbrklostí v zakončení. Přesto jsme ale viděli několik povedených akcí, kdy si naši kluci přihráli do jízdy, nebo po celé své střídání rychlou kombinací na jeden dotek nepůjčili soupeři puk a zamkli ho v obranném pásmu. Své střelecké schopnosti nám ukázal opět Hruška, který střelou švihem z kruhu využil přesilovku a završil tak hattrick. Dorážka Dvořákovi nabídky zpoza branky znamenala zvýšení našeho vedení na 7:2 a čtvrtá trefa Hrušky. Poté hosté opět hráli v oslabení, když jim dobře pískající rozhodčí vyloučil hráče na 2 minuty + do konce za kopnutí protihráče a dalšího na 2 minuty za protesty. V přesilovce jsme se zpočátku nemohli prosadit, dokonce jsme se dopustili útočného faulu, ale v pokračující přesilovce 4 na 3 napřáhl od modré Černý, branku těsně netrefil a puk odražený od mantinelu uklidil do sítě Conk. Střelecký účet utkání podtrhl svojí pátou brankou Hruška, když střelou pod horní tyčku využil přečíslení tří na jednoho.