neděle 28. 10. 2007 od
24:1

Přesilovky: 2:0

Novohradský J., Černý J., Hodač P., Hruška J., Špaček T., Dvořák M., Denemarek L., Vodička O., Chvapil T., Conk F., Lochman J., Voslář J., Doležal J.

Do prvního mistrovského utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned první střelou jsme se ujali vedení. V 6. minutě jsme promarnili více než minutovou přesilovku 5 na 3 a tak brankové potvrzení naší herní převahy přišlo až ve 12. minutě, když Lochman našel na červené rozjetého Conka, který proměnil svůj samostatný nájezd opět střelou mezi nohy brankáře. O minutu později se důrazem před brankou prosadil Špaček a od té doby již existovalo na ledě pouze jedno mužstvo. V 16. minutě jsme dvěmi slepenými brankami odskočili již na pětibrankový rozdíl, v minutě následující nejdříve Chvapil trefil tyčku, aby následně přidal šestou trefu do černého. Do konce třetiny ještě stihli Špaček s Conkem dokončit hattrick a v poslední minutě svoji první mistrovskou branku za náš tým vstřelil Hruška. Tragickou obranu soupeře jsme v poslední minutě první třetiny překonali celkem třikrát a již po této části hry načepovali soupeři oblíbenou desítku. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil a i nadále jsme soupeře jasně přehrávali a vypracovávali si střelecké pozice, které i s přispěním velmi slabého hostujícího brankáře dokázali využívat. Kromě osmi branek v této části jsme ještě dvakrát nastřelili tyč, ale bohužel i soupeře pustili na dostřel naší branky. Nejdříve po chybě na naší útočné modré dovolili soupeři snížit na 12:1 a pak ještě jedna střela orazítkovala horní tyčku naší svatyně. V této třetině dokončil svůj hattrick také Doležal, ale jinak se již hra také bohužel dost rozkouskovala a přibylo dost samostatných akcí, kdy bylo vidět na našich hráčích, že si chce dát každý svoji branku. Ve třetí třetině tempo hry zákonitě polevilo a za zmínku stojí pouze završení hattricku také Lochmana a využití alespoň dvou z nabídnutých přesilových her. Za celé utkání jsme zaznamenali pouze 13 zásahů našeho brankáře a zaregistrovali tak jedno z nejvyšších vítězství třebechovického klubu.