sobota 9. 1. 2010 od
1:5

Vyloučení:0:0

Horák M., Novotný J., Špička J., Fišer J., Šoula M., Libřický Z., Anděl T., Tuček J., Surý J., Mlateček P., Antalík M., Tomala P., Dočkal M., Hidvéghy M., Luštinec O., Dočkal M.
Ve 14.kole krajské ligy juniorů zajížděli Třebechovice na led odvěkého rivala z Opočna. Utkání Třebechovičtí začali výtečně, protože již v patnácté vteřině otevřeli skóre. Od modré vypálil svou dělovku Martin Šoula, kterou těsně před brankářem šikovně tečoval Jiří Tuček a domácí gólman již nemohl nic dělat. Po této brance však začal řádit hlavní rozhodčí. Třebechovice odehráli téměř celou první třetinu v oslabení, což dokumentuje 8 vyloučených. Opočno však nedokázalo této výhody využít , a tak vstřelili z těchto přesilových her pouze jednu branku, když v čase 13:22 domácí vyrovnali z dorážky na 1:1. Na tuto branku však Třebechovice rychle zareagovali a v čase 15:11 přihrál Zdeněk Libřický od mantinelu Pavlu Mlatečkovi, který z voleje napálil puk přesně k protější tyči. V závěru první třetiny hosté odskočili již na rozdíl dvou branek. Jan Surý překvapil domácího brankáře kuriózní brankou z rohu hřiště. Do šaten se odcházelo za stavu 3:1 pro hosty z Třebechovic.Hra ve druhé třetině se odvíjela od častých vyloučení na obou stranách. Oba celky přiostřili. Hra byla velmi rozkouskovaná a hráči se nemohli dostat do tempa. Oba týmy však měli dobré příležitosti ke skórování. Těchto brankových příležitostí měli více Třebechovičtí, dokonce jeli hosté trestné střílení, když Jan Fišer vyslal do samostatného úniku Pavla Mlatečka, který byl zahákován. Martin Šoula trestné střílení neproměnil. Ani jednomu týmu se branku vstřelit nepodařilo, a tak bylo skóre po dvou třetinách stále 3:1 pro Třebechovické. Třetí třetina se ještě více přiostřila a bylo k vidění mnoho tvrdých soubojů. Třebechovice kontrolovali hru a vytvářeli si řadu příležitostí na zvýšení svého náskoku. To se jim však dlouhou dobu nedařilo a až v čase 54:51 rozhodl utkání Marek Hidvéghy, který vypálil první ránu, kterou brankář vyrazil, ale na druhou dělovku byl již golman krátký. Konečný stav utkání určil Pavel Mlateček, který po přihrávce Patrika Tomaly z otočky prostřelil domácího brankáře a zvýšil na konečných 5:1 pro hosty z Třebechovic. Třebechovičtí tak zvítězili již po třetí v řadě. Nutno však podotknout, že se vítězství nerodilo jednoduše a tvrdá hra domácích dělala Třebechovickým problémy. O to jsou 3 body cennější a za vydřené vítězství hostů patří poděkování celému týmu včetně brankáře Martina Horáka, který opět předvedl výborný výkon a podržel svůj tým v nejdůležitějších momentech utkání.