Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
16. 4. 2024 - Mládež

Sezóna 2023-24 - Starší žáci

Kategorie Starší žáci je zlomová kategorie mezi dětským hokejem a příprava na skutečný hokej hraný podle pravidel dospělého hokeje, kde ústupků z pravidel „velkého“ hokeje je již minimum. Kategorii letos stabilně hrálo 15 hráčů + 1 brankář. Celou soutěž se hrála na dvě části.

V základní části jsme soupeřili s osmi týmy královehradeckého kraje a od ledna soutěž pokračovala nadstavbou, resp. skupinou o umístění. Celkem jsme odehráli 28 soutěžních utkání. Po základní části nám patřila neuspokojivá sedmá příčka v tabulce. Na celkovém výsledku se podepisoval náš slabší start do sezony, těžší skupina a občasná nemoc brankáře, díky které jsme v několika zápasech museli o výpomoc na brankářském postu požádat soupeře. I přesto se podařilo v hodně zápasech soupeře potrápit.

Od ledna kluci sehráli skupinu o umístění, kde jsme z osmi soupeřů skončili na pěkném pátém místě a i pro diváky předvedli výrazně pohlednější a kvalitnější hokej.

Sezónu jsme si zpestřili tradičním v předvánočním čase turnajem - Memoriál Zdeňka Třešky v Třebechovicích, kde jsme skončili na bronzovém místě a sezónu většina kluků zakončila turnajem Memoriál Josefa Verfla v Novém Bydžově, kde jsme obsadili čtvrté místo.

Pro další sezónu čeká hráče ročníku 2010 tzv. jednoročníková kategorie 9. třída, kde síly spojíme s klubem HCM Jaroměř. Kluci již měli možnost si v Jaroměři zatrénovat, seznámit se s novými spoluhráči a někteří z nich se účastnit i velmi dobře obsazeného a prestižního turnaje Winnwell Cup v Jaroměři.

Trenérsky patří díky za celou sezonu hlavnímu trenérovi Vláďovi Brandovi a jeho asistentovi Jirkovi Vernerovi.