Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
1. 5. 2020 - Klub

Hodnocení sezony 2019-20

Předčasně ukončenou hokejovou sezónu 2019-2020 krátce zhodnotily jednotlivé kategorie v periodiku Třebechovické Haló 04/2020.

Minihokej a přípravka

Právě proběhlá hokejová sezona byla zahájena již v srpnu 2019, kdy se zástupci všech dětských kategorií zúčastnili tradičního soustředění v Náchodě. Po celou sezonu nás těšil velký zájem nejen dětí o minihokej, ale i o bruslení jako takové. Letošní bruslařská školička byla nejvíce navštěvovanou v historii klubu. Tento fakt s sebou samozřejmě nese i zvýšený počet dětí, které začali hrát organizovanou soutěž, tentokrát se jedná o děti narozené 2014–2012. Již tradičně nábor podpořil i celorepublikový projekt Českého hokeje Pojď hrát hokej, který se tak mohl uskutečnit v lednu. Díky této akci se nejmenší kategorie mohli vyzkoušet, jaké je to být hokejistou v SK Třebechovice p.O. Všechny tyto projekty jsou vázány na profesionálního svazového trenéra Roman Šinkovského.

Kategorie 2010 a 2011

Starší kategorie nejmladších dětí (roč. 2010-2011) sehrál svá soutěžní utkání formou minihokeje, kdy za soupeřem byly kluby z Královéhradeckého kraje. Většinu zápasů naši malí hokejisté v této kategorii vyhráli, což je příslibem do budoucna. Hlavní práci zde pro děti odvádí trio Petr Cihlář, Jaroslav Plaček a Roman Šinkovský. Obě kategorie se účastnily i několika turnajů (Hronov, Choceň), z kterých si přivezly i pódiová umístění. Tato kategorie také uspořádala vlastní, tradiční Vánoční turnaj.

Kategorie 2009

Hlavním počinem této kategorie bylo odvážné severské turné v únoru do Švédska. O této vydařené akci jsme již psali v dřívějším čísle Haló. Po celou sezonu hráli „dvadevítky“ již „opravdový hokej“ na celé hřiště a svými výsledky patřili mezi nejlepší oddíly kraje, což bylo podepřeno i vítězstvími na turnajích v Hronově a domácím Novoročním turnaji. Hlavnímu trenérovi Romanu Šinkovskému pomáhá většinou P. Cihlář a důležitá je i pomoc rodičů napříč kádrem.

Kategorie MŽ (2008-2007)

Této kategorii se již druhým rokem věnuje jako hlavní trenér Jan Čuda a jeho asistent Jindřich Kubálek. Soustavná práce s ustáleným kolektivem se podepsala na zlepšených výkonech, které byly doplněny o velmi slušné výsledky. Bohužel celá soutěž zůstala, jako mnoho jiných, z důvodů epidemie nedohrána.

Junioři (2002-2000)

V kategorii juniorů jsme hráli v sezoně 2019/2020 v Regionální lize juniorů. Soutěž se hrála v rozmezí ročníků 2000, 2001 a 2002. Herní systém soutěže byl nejdříve dvoukolově v rámci Královéhradeckého kraje, každý s každým, kde jsme skončili na 4. místě. Spolu s týmem z pátého a třetího místa jsme byli zařazeni do skupiny s týmy stejné výkonnostní úrovně z Pardubického kraje do druhé fáze soutěže do šestičlenné skupiny. V této skupině jsme odehráli vyrovnané souboje a s ohledem na náš stále mladý kádr je umístění na 6. příčce dobrým výsledkem.

Jako každý rok bych chtěl závěrem poděkovat všem hráčům za přístup, snahu a disciplínu v celé sezoně a doufejme, že v dalším ročníku budeme stále lepšími výkony dohánět každoroční věkové manko. I letos trénoval tuto kategorii Václav Vlk.

Muži (1999-)

V právě uplynulé sezoně jsme došli do semifinále, kde jsme vypadli se suverénem soutěže, Novým Bydžovem, což považuji za úspěch a splnění našich plánů. V průběhu dlouhodobé části soutěže jsme se určitě herně posunuli do vyšší kvality. Proti předešlé sezóně přibylo více kvalitních a pohledných výkonů, např. tři vyhraná utkání ze čtyř proti našemu semifinálovému soupeři byla vynikající. Naopak jsme ztratili něktaré zápasy s papírově slabšími soupeři, což nás stálo lepší umístění po základní části. Věřím, že se toto mužstvo bude v následujících sezónách ještě zlepšovat a dosáhne dalších úspěchů.

Závěrem bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporovali i na venkovních zápasech. I letos trénoval tuto kategorii Martin Klemenc.

Vedení oddílu – Roman Drašnar, předseda

Rád bych na tomto místě opět poděkoval všem našim sponzorům, bez jejichž štědrosti bychom prostě nemohli fungovat, všem firmám, ČSLH za materiální podporu pro mládež a samozřejmě našemu generálnímu partnerovi Městu Třebechovice pod Orebem. Zde patří velký dík i všem zastupitelům za pochopení velké finanční náročnosti tohoto sportu!!!

Je moji milou povinností poděkovat i všem trenérům, vedoucím, kustodům, rodičům, kteří se pohybovali okolo mládeže a v neposlední řadě všem členům výboru.

I letos musím vyseknout obrovskou poklonu manželům Charouskovým a pánům Petrovi Kocábkovi a Richardu Vodičkovi za jejich dobrovolnou, ale zároveň vysoce profesionálně odváděnou práci pro oddíl. Bez těchto „dobrovolníků“ by oddíl mohl jen těžko fungovat. Velké díky patří Vám všem!

Našim příznivcům můžeme na závěr slíbit, že uděláme vše pro to, aby příští sezóna byla co nejpovedenější. A třeba ještě povedenější než ta letošní. Přece jen od získání titulu již uplynulo 10 let. Být v tomto období v takové konkurenci dvakrát třetí a jednou druzí rozhodně není špatný výsledek, ale přece jen první je první :-).

A ještě jedna výzva pro sportovní příznivce na samotný závěr. Utrhněte se těch pár večerů a přijďte fandit. Lední hokej je krásný, nesmírně rychlý, pro oko velice atraktivní sport! A naši fanoušci, chybí nám kotel :-)! Buben a dresy dodáme. Přijďte, potřebujeme Vás!!!

Klub
7. 3. 2020 - 12:19
Ročník 2012 - povedený víkend na turnaji v Hronově
Kluci v úvodu svého prvního zápasu dokonale zaskočili favorita (a pozdějšího vítěze) z hradeckého Mountfieldu, když po první třetině šli do trháku 5:1; později se hradečtí probudili a naše šmudlíky, kteří však až do konce srdnatě bojovali, přetlačili 12:8. Potom se pak snažili i v dalších dvou zápasech, s domácím Hronovem a Novým Městem n. Metují, v nichž předvedli řadu pohledných akcí, stejně tak jako náš brankář povedených zákroků, byť výsledkově v obou zápasech mírně podlehli. Své si vynahradili při nájezdech, v nichž ve dvou za tří sérií uspěli. Pěkné druhé místo pak obsadili v závěrečném běhu. Díky všem (dětem i rodičům).
7. 3. 2020 - 12:16
Ročník 2010 - na turnaji v Hronově kluci zářili
Kluci nastoupili v prvním zápase na turnaji v Hronově proti výběru 2 kluků z Náchoda, 2 kluků z Trutnova a 2 kluků z Opočna. I přes urputnou snahu jsme tahali v zápase za kratší konec. Podařilo se nám alespoň vyhrát v dovedností soutěži, v nájezdech. V druhém zápasu jsme hráli proti domácím a podařilo se nám celou dobu zápas kontrolovat. K rozhodujícímu zápasu jsme nastoupili proti Novému Městu. Vedli jsme 3:0, pak přestali hrát a hned to bylo 3:5. V poslední třetině jsme do toho šlapali a konečné skóre 8:5. Kluci si celkově odvážejí vítězství v turnaji, protože opanovali všechny dovednostní disciplíny. Velka gratulace! Dnes jste předvedli vážně týmový výkon.
1. 3. 2020 - 14:44
Úspěšný týden přípravky
Dlouho jsme nepřinesli nové zpravodajství od dětské kategorie. Tak slyšte report z úspěšného víkendu a minulého týdne. Hlavní událostí víkendu byl bezpochyby nedělní zápas našeho A týmu. Gratulujeme klukům k vítězství a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů. Čtvrtfinálová série je 1:1 a vše otevřené. U dětského hokeje kluci nezaháleli. Už v pondělí hrál ročník 2009 dohrávku v Novém Městě n. M.. Kluci poprvé hrali 3x20min čistého času a byl to zápas dost fyzicky náročný. Kluci vše zvládli a po velmi dobrém výkonu si odvezli výhru. V úterý kluci ročníku 2009 měli dohrávku zápasu s Mountfield HK. Hrálo se klasicky 3x15min. Zápas se nám tolik nepovedl a ubojované vítězství o jednu branku neodpovidalo naší předvedené hře. Hrálo se i o víkendu. V sobotu ročník 2011 vyrazil do Hronova a po nadstandardním výkonu veze letos první double výhru ze zápasu s Opočnem a domacim Hronovem. Především s Hronovem byl vidět moc hezký hokej z obou stran. V příspěvku krátké video ze zápasu. V neděli přivítali doma MŽ soupeře z Chrudimi. Zápas se nevyvíjel výsledkové dobře, brzo jsme prohravali 0:1 a ve druhé třetině už 0:2. Klukům se podařilo vzápětí skórovat a výsledek zvrátit na remízu 2:2. Gratulujeme! Příspěvek na FB - včetně videa ze zápasu
1. 3. 2020 - A tým

Vyrovnání semifinálové série zařídil hattrickem Zahradník

26. 2. 2020 - A tým

Úvodní zápas semifinále rozhodl favorit v prostřední části

19. 2. 2020 - A tým

Zasloužené vítězství a postup do semifinále

18. 2. 2020 - Klub

Rozhodnutí STK - kontumace 1. čtvrtfinále