Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 8. 1. 2023 od 17:30
10:5

1:0, 6:2, 3:3

Branky a nahrávky: 15. Kubal (Karásek), 25. Kišš (Machač), 28. Hudec (Prachař), 34. Karásek (Kišš, Machač), 38. Kišš (Kubal, Hudec), 39. Bouška (Hron, Hudec), 39. Štěpánek (Prachař, Chvojka), 45. Jílek TS, 47. Kišš (Karásek), 48. Prachař (Jílek, Hudec) - 30. Šeda (Kostka, Drašnar J.), 37. Drašnar J. (Šeda), 42. Veselý (Sajdl, Drašnar T.), 56. Mlateček (Hanousek), 58. Sajdl TS

Vyloučení: 5:4
Využití: 1:2

Rozhodčí: Škorpil - Matějka, Dalecký

Střely na branku: 46:30

Diváků: 109

HC Hlinsko

Vlk - Fink, Machač, Hudec, Nepokoj, Beneš, Poskočil - Karásek, Brožek, Kišš, Jílek, Kubal, Bouška, Hron, Zdražil, Prachař, Chvojka, Štěpánek

Petrů - Veselý, Kostka, Hanousek, Mlateček, Souček, Dittrich - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Netušil, Zahradník, Beránek - Sajdl, Menyhárt, Javůrek

Hned v úvodu utkání jsme vyrobili chybu při rozehrávce z vlastního pásma a nabídli domácímu týmu obrovskou šanci na vstřelení branky, brankář Petrů první šanci utkání zneškodnil. Jako by ale tím byla předznamenán vývoj celého zápasu. Rychlý přístup a důraz napadajících hráčů nám dělal velké problémy a nemohli jsme se dostat do hry. Brankář Petrů si musel poradit s řadou střel domácích hráčů a ošemetných situací ve vlastním brankovišti, čisté konto držel až do 15. minuty. Po buly v obraném pásmu jsme nedostali kotouč ze třetiny, následně dorážel na brankovišti volný Kubal.
Ve druhé třetině se obraz hry o moc nezměnil, domácí dál pokračovali v aktivní hře a vytvářeli si brankové příležitosti jako na běžícím pásu. Ve 25. minutě propadla Petrů střela z mezikruží v podání Kišše za brankovou čáru a domácí vedli o dvě branky. Ve 27. minutě jsme hráli první přesilovou hru, v té jsme se ale prosadit nedokázali a naopak po rychlém výpadu se ujala dorážka Hudce na brankovišti. V další nabídnuté početní výhodě jsme snížili na 3:1, po střele od modré se k dorážce na brankovišti dostal volný Šeda. Ve 34. minutě také domácí tým využil přesilovou hru, střelu Karáska z první od modré zastavila až síťka branky. Ve 37. minutě zatáhl Šeda kotouč do útočného pásma a dorážkou z brankoviště se trefil J. Drašnar. Za 23 vteřin poté se opět měnil stav na ukazateli, po nahození na branku se k dorážce dostal nejdůraznější Kišš. A v následující minutě jsme nechali dvakrát nepokryté hráče v předbrankovmé prostoru, nejdříve se prosadil Bouška a ihned po rozehrání Štěpánek. Po hodně nepovedené třetině tak svítil na ukazateli stav 7:2 a o vítězi tak bylo rozhodnuto.
V závěrečné třetině jsme se nejdříve prosadili my, po závaru v útočném pásmu střílel z kruhu pro vhazování do protilehlého kruhu Veselý. Ve 45. minutě jsme faulovali domácího útočníka při samostatném úniku, nabízené trestné střílení proměnil střelou mezi nohy Jílek. Devátý domácí úspěch přineslo plácnutí do kotouče takřka z brankové čáry, kotouč nějakým záhadným způsobem doputoval až za brankovou čáru. Kišš tak velmi lacino dokonal svůj hattrick. Ve 48. minutě jsme propadli ve středním pásmu, výpad zakončoval osamocený Prachař a dokončil tak dílo zkázy. V závěrečné pětiminutovce jsme ještě dokázali zkorigovat stav, nejdříve se střelou od modré skrze clonu trefil přesně Mlateček, následně byl Sajdl faulován při samostatném úniku a nařízené trestné střílení proměnil povedeným bekhendovým blafákem.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Dnes nám nejezdily nohy a domácí tým nás přehrával nejen v rychlosti, ale i důrazu před oběma brankami, kdy jsme inkasovali spoustu branek z dorážek v předbrankovmé prostoru. Dvouciferný výsledek budu těžce rozdýchávat a doufám, že takovýto výpadek se nebude opakovat. Možná se na nás podepsal těžký páteční zápas v dohrávce s Chocní, v režimu středa - pátek - neděle nejsme zvyklí hrát. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství.