Přímý souboj o prvenství v tabulce B skupiny jsme vyhráli

středa 2. 2. 2022 od 19:00
5:8

1:4, 0:2, 4:2

Branky a nahrávky: 7. Langr (Filip), 46. Fibich (Marek, Langr), 51. Langr (Kudrna), 54. Kudrna, 58. Langr (Filip) - 1. Jušta (Drašnar T.), 3. Jušta (Wolf), 9. Drašnar T. (Wolf, Dittrich), 20. Mlateček (Beránek, Matouš), 23. Podzimek (Hanousek, Menyhárt), 26. Dittrich, 56. Beránek, 60. Jušta (Drašnar T.)

Vyloučení: 7:5 navíc Faltus OT
Využití: 2:3

Rozhodčí: Škorpil - Kopecký, Javůrek

Střely na branku: 26:42

Diváci: 215

HC Slovan Moravská Třebová

Peksa (9. Venouš) - Máša, Kudrna, Faltus, Janků, Netolický, Blaháček - Berčák, Cach, Minařík, Langr, Fibich, Filip, Čikl, Marek, Šíp

Kouba - Hanousek, Dittrich, Plíhal, Mlateček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Javůrek, Matouš, Beránek - Souček, Menyhárt, Podzimek

Závěrečný zápas ve skupině rozhodoval v přímém souboji o vítězi B skupiny a nasazení do play-off. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v čase 00:16 se ujali vedení, napadající Jušta získal v pásmu kotouč a po najetí do střelecké pozice trefil přesně horní růžek branky. Ve 3. minutě se Jušta prosadil podruhé, když si po akci Wolfa našel volný kotouč před brankou a s přehledem zavěsil. V 7. minutě se do šance dostali zaskočení domácí, naše propadnutí ve středním pásmu a následné přečíslení využil střelou z kruhu Langr. V 9. minutě jsme si dvoubrankový náskok vzali zpět, Dittrich udržel útočnou modrou, jeho nahození zpracoval Wolf, posunul na zcela volného T. Drašnara před brankou a ten bekhendovým pokusem vyhnal Peksu z branky. V 17. minutě jsme domácímu týmu poskytli půl minuty dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky, tu jsme dokázali ubránit. V závěru třetiny se zase nám naskytla možnost zahrát si přesilovou hru, tu dokázal využít dorážkou z brankoviště Mlateček.
Ve druhé třetině jsme očekávali nápor domácích, ten se ale nedostavil a naopak byli jsme to my, kdo měl více příležitostí a byl aktivnějším týmem. Ve 23. minutě napřáhl zpoza modré Hanousek, branku netrefil, ale na odražený kotouč od zadního mantinelu zareagoval pohotově Podzimek a prudkou ranou k tyčce zvýšil na 1:5. Ve 25. minutě jsme měli i my výhodu přesilovky 5 na 3, v té se v největší šanci trefil Jušta pouze do spojnice tyček. V následující minutě již při standardní přesilovce napřáhl od modré Dittrich a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Otřesení domácí se zmohli pouze na pár ojedinělých akcí, se kterými si Kouba dokázal poradit. Ve 28. minutě měl i patřičnou dávku štěstí, když střela po buly v obranném pásmu orazítkovala tyčku branky.
Pětibrankový náskok do závěrečné třetiny vypadal nadějně, ale domácí tým ve třetím dějství zvýšil své obrátky a rozhodně nic nevzdal. Ve 44. minutě jsme měli dlouhou výhodu další dvojnásobné přesilovky, ale tu jsme trestuhodně promrhali, když jsme své akce zcela zbytečně přehrávali a snažili se zakončovat do prázdné. Trest tak přišel ve 46. minutě, když po naší neproměněné šanci vyrazili do přečíslení domácí hráči a svoji kombinaci zakončili Fibrichovou střelou do prázdné branky. V 51. minutě dostal prostor k zakončení před brankou Langr a snížil na 3:6. Najednou byl domácích plný led a jen s obtížemi jsme zastavovali jejich útoky. Bohužel jsme se nevyvarovali ani faulů a domácí se proměněnou přesilovou hrou dostali na rozdíl dvou branek, Kudrna se z levého kruhu trefil přesně k protilehlé tyčce. V 56. minutě přinesl uklidnění do našich řad Beránek, když se po vyhraném souboji za brankou objevil osamocen před brankářem a bekhendem jej překonal. Ještě jednou dokázal domácí tým zdramatizovat utkání, v přesilovce se hned po vhazování trefil pod horní tyčku Langr a zkompletoval tak svůj hattrick. Domácí v samotném závěru zkusili hru bez brankáře, tu si ale sami pokazili dalším faulem. V přesilovce jsme se již nikam nehnali a snažili se kontolovat kotouč, domácí i tak zkusili další hru bez brankáře a v poslední vteřině zápasu i Jušta dokompletoval hattrick střelou od modré do prázdné branky.

Vítězství s tomto zápase tak znamená, že jsme se bodově srovnali s dnešním soupeřem a jelikož máme lepší vzájemné zápasy, tak jsme se dostali na první místo v tabulce B skupiny. Do play-off tak jdeme z celkového 9. místa a v osmifinále play-off KLM se utkáme s 8. celkem tabulky HC Jaroměř. Hraje se na dva vítězné zápasy, začínáme v neděli 6.2. na ledě soupeře a ve středu 9.2. se potkáme v odvetě na domácím ledě. Pokud nebude rozhodnuto, tak se rozhodující třetí utkání odehraje opět na ledě Jaroměře v pátek 11.2., vítěz postupuje do čtvrtfinále boje O titul KLM, poraženého čeká čtvrtfinále O pohár Vladimíra Martince.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas jsme začali aktivně a také produktivně a po první třetině jsme měli tříbrankový náskok. Také druhá třetina byla v naší moci a měli jsme po tyto dvě třetiny zápas plně ve svých rukách. Bohužel třetí třetinu jsme si to sami zkomplikovali, kdy jsme asi pod vlivem náskoku své akce přehrávali a přestali se plně koncentrovat na zápas. Domácí se zvedli po vstřelených brankách a až do samotného závěru jsme se strachovali o výsledek. Ale jinak musím klukům poděkovat, že i v té sestavě co jsme dnes byli, dokázali zvítězit a získat první místo ve skupině.