Lekce z produktivity v Náchodě

neděle 21. 11. 2021 od 17:00
8:1

2:1, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 7. Řezníček (Lelek), 17. Škoda M. (Škoda P.), 27. Steklík (Prouza), 31. Řezníček (Škoda P., Havrda), 47. Škoda M., 54. Zeman (Haklička), 57. Havrda (Škoda P., Řezníček), 60. Lelek (Řezníček) - 2. Javůrek (Matouš, Menyhárt)

Vyloučení: 4:5
Využití: 2:0

Rozhodčí: Pecha - Kareš, Plodek

Střely na branku: 34:38

Diváci: 123

HC Náchod

Bláha - Lelek, Verner, Srba, Škoda P., Štelzig, Jičínský - Řezníček, Škoda M., Haklička, Vondřejc, Šrenk, Rojšl, Havrda, Prouza, Steklík, Zeman, Vaňát

Petrů - Kostka, Hanousek, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Pánek - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Javůrek - Beránek, Drašnar J., Podzimek

Vstup do zápasu se nám povedl a již ve 2. minutě jsme se ujali vedení po akci Javůrka, který nejdříve zatáhl kotouč do útočné třetiny a poté se dostal i k zakončení na brankovišti. Domácí tým jsme i nadále tlačili a Bláha v domácí brance musel předvést několik bravurních zákroků. V 6. minutě jsme ale domácím nabídli první výhodu přesilové hry a ti tuto nabídku využili, najetý Řezníček mezi obránce zakončil mezi nohy brankáře Petrů. V dalším průběhu této třetiny jsme náchodské několikrát zamkli v jejich třetině, ale překonat Bláhu byl nadlidský výkon. V 17. minutě hráli domácí druhou přesilovku v utkání a i tuto dokázali proměnit, přečíslení 2 na 1 využil po nabídce před branku M. Škoda.
Hned na úvod druhého dějství jsme měli velkou příležitost na vyrovnání, Wolf po nabídce před branku ztroskotal na Bláhovi. Ve 27. minutě jsme chybovali v obranném pásmu při rozehrávce a z následné akce Steklík zvyšoval na 3:1. V polovině utkání jsme znovu inkasovali, po nahození kotouče do rohu třetiny jsme prohráli souboj u mantinelu a následnou rychlou kombinaci zakončoval do prázdné Řezníček. V této třetině pokračoval herně vyrovnaný souboj s řadou střeleckých příležitostí na obou stranách, ale opět jsme selhali v koncovce.
V závěrečné třetině jsme sledovali naši marnou snahu o zkorigování výsledku a další nemilosrdné trestání našich chyb ze strany domácích hráčů. Ve 47. minutě byl nejdůraznější na brankovišti M. Škoda a pátou brankou v naší síti asi definitivně zlomil náš odpor. Závěrečná desetiminutovka začala naším dvojnásobným oslabením, které jsme přestáli bez úhony. Když už jsme byli v plném počtu, tak jsme se opět nevyvarovali chybě v pokrytí předbrankového prostoru, zakončoval Zeman. V 57. minutě další inkasovaná branka, klasická ztráta kotouče v obranném pásmu a po střele dorážka volného Havrdy z brankoviště. V závěrečné minutě se po křídle do pásma vydal Lelek, jeho střela z kruhu prosvištěla k protilehlé tyčce.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
V první pětiminutovce jsme měli řadu šancí, ale nejsme schopni je proměnit, naopak jsme inkasovali ze dvou prvních přesilovek domácího týmu. Kluci pak přestali plnit své hokejové povinnosti a z toho vyplynuly další inkasované branky. Dostali jsme klasickou lekci z produktivity, kdy jsme si sice vytvořili několik šancí, ale zase nám selhala koncovka, se kterou se trápíme dlouhodobě.