5
HC Náchod
SK Třebechovice p.O.
Třetiny: 0:1 4:1 1:1
Branky a nahrávky: 21. Havrda, 31. Oppelt (Šimoníček), 32. Macháň (Matouš D., Plíhal), 33. Šimoníček (Škoda), 52. Macháň (Chaloupka) -  3.  Zahradník T. (Hubáček J.,  Hornyš P.)  38.  Wolf J.  53.  Klemenc D. (Wolf J.,  Marša K.)
Rozhodčí: Karlík - Kozák, Řezníček
Vyloučení: 2:3  Využití: 1:1 Oslabení: 0:0
Střely na branku: 32:42 Diváci: 90
HC Náchod: Bláha - Chaloupka, Plíhal, Srba, Pánek, Veselý, Komárek - Matouš D., Šimoníček, Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Verner, Maršík
SK Třebechovice p.O.: Petrů T.( Lochman P.) - Hornyš P., Kostka V., Souček D., Marša K., Šverák D., Dittrich M. - Hubáček J., Zahradník T., Kudr J. - Wolf J., Filip D., Klemenc D. - Drašnar T., Bartoň M., Šeda V. - Jušta J., Matouš M.
Komentář:
V první třetině se z řady oboustranných akcí ujala pouze ta naše hned ve 3. minutě, při signalizované výhodě jsme využili přečíslení v útočné třetině a po kombinaci uklízel do poloprázdné branky volný Zahradník. V dalším průběhu této třetiny si oba týmy vypracovali několik dobrých příležitostí, ale bez dalšího využití.
V úvodu druhé třetiny se nepovedla rozehrávka brankáře Petrů a pro Havrdu bylo jednoduché zakončit do prázdné branky. Ve 31. minutě jsme nedostali kotouč ze třetiny a po následném závaru před brankou zakončoval z levého kruhu nad ležícího brankáře Oppelt. Ve 32. minutě podnikli domácí rychlý výpad do útočného pásma, Macháň se trefil přesně k pravé tyčce a ukončil tak působení Petrů v dnešním zápase. Do branky šel Lochman ale i jeho překonal přesnou střelou k tyčce náchodský hráč, po dalším rychlém výpadu zakončoval z druhé vlny Šimoníček. Ve 38. minutě byl v samostatném úniku faulován Wolf, nastalé trestné střílení využil povedenou bekhendovou střelou do horního růžku.
V závěrečné třetině vycházeli náchodští ze zabezpečené obrany a i přes naší velkou snahu drželi dvoubrankové vedení. To navíc navýšili v 52. minutě, když využili výhodu přesilové hry, nahození od modré tečoval přesně ho horního růžku před brankou Macháň. V 53. minutě zakončoval po přihrávce zpoza branky zcela volný Klemenc a snížil na 5:3. Do závěru třetiny jsme si vypracovali ještě několik náznaků šancí, ale překonat Bláhu se nám již nepovedlo, v samotném závěru naši snahu zhatilo další vyloučení.

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Po, na šance,vyrovnané první třetině jsme po přestávce nastoupili nekoncentovaní a během 10 minut 3x inkasovali. Tento výpadek jsme již do konce zápasu nedokázali smazat, i když jsme si tlak i šance vytvořili, soupeř si svojí zkušeností výsledek pohlídal.