V závěrečném kole těsná porážka na ledě vítěze základní části

3
SK Třebechovice p.O.
2

Třetiny: 0:1 3:1 0:0

Branky a nahrávky: 35. Pletka (Kollman), 35. Průšek, 37. Kollman (Vajsejtl) -  11. Dittrich M.  38. Bartoň M. (Wolf J.)

Rozhodčí: Janovský - Dudadík, Kozák

Vyloučení: 3:6 navíc Seidl (TE) 10 min. OT Využití: 0:0 Oslabení: 1:1

Střely na branku: 35:35 Diváci: 291

HC Jičín: Beneš - Najman, Žalud, Štěpán, Kejmar, Brzák, Klaban, Nový, Pletka, Průšek, Hladík, Vajsejtl, Kollman, Sedmík, Borovec, Němec
SK Třebechovice p.O.: Petrů T. - Seidl T., Kostka V., Souček D., Lochman J., Píč R. - Bartoň M., Hubáček J., Šeda V. - Wolf J., Drašnar T., Vik J. - Beránek M., Dittrich M., Drašnar J.

Komentář:
V úvodní desetiminutovce byli domácí aktivnějším týmem, ale jejich mírnou převahu jsme kompezovali nebezpečnými protiútoky a tak diváci mohli sledovat poměrně pohledný hokej nahoru dolů. V 11. minutě jsme se dostali do vedení, střelu od modré vyrazil Beneš, kotouč si u branky našel volný Dittrich a nadvakrát ho dostal za brankovou čáru. Domácí mírně znervózněli a jejich úvodní nápor byl již minulostí. Ve 13. minutě po rychlém výpadu a přečíslení střílel z kruhu Bartoň, ale domácího brankáře zachránila horní tyčka. V 15. minutě se do šance dostal Hubáček, jeho první střela ale pouze orazítkovala tyčku branky a následná dorážka skončila vysoko nad. Následně jsme přestáli první přesilovku domácích v utkání a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.
Ve druhé třetině se domácí tým dostal do hry zásluhou tří po sobě jdoucích přesilových hrách. Nevyužil ale ani jednu z těchto výhod. Ve 27. minutě také domácí trefují horní tyčku branky, ve 29. zase Petrů zachránila pravá tyčka. V následující minutě jsme po ukončeném oslabení šli do přečíslení tří na jednoho, Píč ale pro změnu zase zakončoval do tyčky domácí branky. K vyrovnání stavu na 1:1 tak využil až zkušený Pletka situaci, kdy pan rozhodčí neodpískal faul na rozehrávajícího hráče. Zakrátko byl střelec vyrovnávací branky vyloučen, ale obránci na modré přeskočil kotouč přes hokejku a následný brejk zakončil Průšek přesným blafákem. V té samé přesilovce jsme vytvořili další chybu v útočném pásmu a pouze faul zastavil unikajícího útočníka. Při hře 4 na 4 se domácí dostali do dvoubrankového trháku, po nepřehledné situaci u branky dorážel Kollman. Ve 38. minutě se při vlastním oslabení trefil Bartoň a snížil tak na 3:2.
V závěrečné třetině jsme měli více ze hry zase my a často zaměstnávali Beneše v domácí brance, ten ale i s patřičnou dávkou štěstí odolával a domácí zase hrozili z rychlých protiútoků. K vyrovnání nevedla ani početní výhoda v 55. minutě a i přes snahu všech hráčů se již vstřelit branku nikomu nepovedlo. Po závěrečném hvizdu tak mohli propuknout domácí oslavy vítězství po základní části, spojené s předáváním pohárů.
O našem přímém postupu do semifinále KLM bylo rozhodnuto již před utkáním a dnešní kolo určilo dvojice čtvrtfinálových bojů. V těchto se o postup poměří Jaroměř s Náchodem a Nový Bydžov s Hronovem. Nás čeká pauza a s určitostí můžeme pouze říct, že v neděli 18.2. od 17:00 budeme na domácím ledě hrát s jedním s trojlístku Jaroměř, Nový Bydžov a Hronov.

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Celkově vyrovnané utkání, ve kterém byl soupeř mírně lepší pouze v úvodních minutách. V druhé desetiminutovce úvodní třetiny se nám začalo dařit držet více kotouč na vlastních holích a začali jsme se dostávat do šancí, kdy jsme jednu z nich dokázali proměnit ve vedoucí branku. V celé první třetině se hrál pohledný a rychlý hokej. Soupeř se snažil vyrovnat, nám se ale dařilo včasným přistupováním k soupeři nedávat prostor ke kombinační hře. Bohužel ve druhé třetině se po několika vyloučeních našich hráčů dostal soupeř zpět do hry. V této části hlavní rozhodčí hrubě ovlivnil celkový výsledek utkání. Soupeř darované přesilovky nevyužil, což na hokejky jičínských přinášelo stále více nepřesností. V jedné z následujících akcí byl náš hráč při vyvážení kotouče z obrané třetiny jasně faulován, rozhodčí ale mlčel a bylo vyrovnáno. Tato situace naše mužstvo ovlivnila tak, že jsme inkasovali v krátké době ještě dvakrát. Do konce třetiny se nám ještě podařilo snížit, což nám dávalo naději do poslední třetiny. I přes mírnou převahu v této části hry a několik slibných příležitostí se nám vyrovnat již nepodařilo. Je to škoda, i přes to, že nám vinou zranění a nemocí chyběla celá řada hráčů a nastoupili jsme ve 14 lidech, jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a minimálně remízu jsme si za předvedený výkon zasloužili.