www.sktrebechovice.cz
Facebook Google +

Informace a články o mládeži

TH 2019
Kategorie mládeže v sezóně 2018/2019
Mladší žáci
Přípravka 2009 I
Přípravka 2009 II
Minihokej 2010
Minihokej 2011
Náborová akce POJĎ HRÁT HOKEJ

Týden hokeje V sobotu 26.ledna 2019 se na zimním stadionu v Třebechovicích p.O. konala další z náborových akcí Českého hokeje POJĎ HRÁT HOKEJ. Již před 11:00, kdy byl oficiální začátek akce, se u registračního stolku začala dělat fronta nedočkavých dětí a rodičů, což dávalo tušit, že o zimní nábor bude mnohem větší zájem než v zářijový termín.

Zatímco rodiče vyplňovaly formuláře, tak děti se nemohly rozhodnout, zda si vybrat červený nebo bílý dres z nové kolekce Českého hokeje. Ledová plocha byla z počátku rozdělena na menší část, kde probíhal ukázkový trénink místní přípravky a následně i minihokejové utkání. Na větší části byla postavená zábavní překážková dráha, kterou si nové děti za asistence trenérů mohly vyzkoušet. Oddíl SK Třebechovice p.O. také připravil pomocné hrazdičky pro nejmenší děti, které teprve začínají s prvními krůčky na ledě. Příjemnou atmosféru doprovázela dětská hudba a video, které běželo na velkoplošné obrazovce u vstupu do haly.

V další části přivítaly děti z přípravek slavnostním nástupem nové adepty, následovala společná fotografie a další část ukázkového výcviku a tréninku.

Velké množství rodičů se také sešlo v místní klubovně, kde byli informováni šéftrenérem mládeže Romanem Šinkovským o možnostech a detailech bruslení a hokeje v Třebechovicích p.O. Několik rodičů si rovnou odneslo i testovací výstroj, s tím, že hned příští týden začnou pravidelně s dětmi chodit.

Akce byla velmi dobře zorganizována, což kvitovali především rodiče nových dětí.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná popáté po celé České republice a celkově už pošesté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 20 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Týden hokeje

Číst více
Akce POJĎ HRÁT HOKEJ v Třebechovicích p.O.

PHH V sobotu 27. ledna 2018 proběhla na zimním stadionu v Třebechovicích p.O. již potřetí celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje POJĎ HRÁT HOKEJ.

Pestrý program pro děti ročníků 2010 – 2014 připravili trenéři a rodiče místního hokejového oddílu. Na začátku dvouhodinového programu předvedli své tréninkové jednotky nejmenší hokejisté, mezitím noví zájemci o bruslení a lední hokej vyplňovali registraci do projektu, za což si všichni odnesli dresy české reprezentace s vlastní jmenovkou, hokejové kartičky a další dárky.

Dobrovolníci z řad rodičů poté pomáhali novým dětem s oblékáním bruslí, helem a výstroje. Následně byly nově příchozí děti přivítány malými hokejisty přímo na ledě hokejovými pokřiky. Děti byly rozděleny do čtyř skupin dle dovedností a následně se jim věnovali trenéři SK Třebechovice p.O. Současně pokračovali hráči oddílu v ukázce minihokeje.
PHH
Celý program byl laděn herně a ve skupinách, takže maximálně efektivně zapojil všechny zúčastněné děti, které se projektu zúčastnily. Nově příchozích zájemců bylo devatenáct a společně s 25 klubovými hokejisty vytvořili na ledě početnou skupinu. Celý program na ledě byl ukončen společným focením. Poté se děti dozvěděly ještě detaily o ledním hokeji z úst hráčů A týmu a rodiče zase o chodu oddílu. Celá akce měla velký úspěch a byla navštívena rodiči s dětmi nejen z Třebechovic p.O., ale i dalekého okolí.


Více fotografií z akce naleznete zde.


Číst více
Třebechovická přípravka na vítězné vlně!!!

mini2008 První polovina listopadu 2017 zastihla třebechovický ročník 2009 oddílu ledního hokeje SK Třebechovice p.O. ve skvělé formě. V sobotu 11.11.2017 se tým zúčastnil turnaje O pohár Spartaku v Novém Městě n. M. Mezi osmi týmy turnaje nenašli mladí hokejisté přemožitele a postupně si poradili s oddíly z mnohem větších měst - 2x Náchod, Jaroměř, Hradec Králové, Rychnov n.K. a Nymburk. První místo si jednoznačně zasloužili předvedenou hrou i dosaženými výsledky.

Na státní svátek, 17.11., stejný tým, společně s kategorií 2008, přijal pozvání na charitativní turnaj Rebečina křídla v Chrudimi. Turnaj byl pořádán na podporu Rebeky Čihákové, která trpí nevyléčitelnou nemocí „motýlích křídel“. Vedle našeho týmu se turnaje zúčastnili i hokejisté ze Žďáru n. S., Chrudimi, Šumperka a Kobry Praha. Roč. 2009 celým turnajem prošel bez ztráty bodu a opět pro sebe urval 1. místo. Kluci postupně porazili Žďár n. S. 9:4, Kobru Praha 9:4, Chrudim 14:4 a Šumperk 9:3 a s celkovým skorém 41:15 ve velmi dobře obsazeném turnaji naprosto dominovali. Kluci ročníku 2008 si poradili s Kobrou Praha (7:5), bohužel ostatní týmy byly nad jejich síly, i když někdy jen o kousek a s celkovým skorém 18:37 obsadili páté místo.

Číst více
Úspěšná reprezentantka Pavlína Vlková

ME U16 České hokejistky do 16 let prohrály s Ruskami ve finále premiérového ročníku neoficiálního mistrovství Evropy 1:2 a získaly konečné druhé místo. I stříbro ale znamená pro nejmladší reprezentantky úspěch a na tomto se podílela i členka našeho oddílu Pavlína Vlková. Gratulujeme k obrovskému úspěchu!

Podrobnosti z turnaje, viz odkazy níže.

http://www.hokej.cz/zensky-hokej/liga/41
http://www.hokej.cz/uzasny-boj-se-smutnou-teckou-nejmladsi-cesky-jsou-druhe-v-evrope/5022955

ME U16

ME U16

ME U16

Číst více
Celostátní akce POJĎ HRÁT HOKEJ v Třebechovicích

Foto V sobotu 28. ledna 2017 proběhla na Zimním stadionu v Třebechovicích p.O. celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje POJĎ HRÁT HOKEJ.

Nabitý program, který připravili trenéři, rodiče a dobrovolníci nejmenších kategorií roč. 2008 – 2011, odstartoval ve 13:00.

Foto Dvouhodinový program začal ukázkou tréninkové jednotky nejmenších hokejistů, mezitím noví zájemci o bruslení a lední hokej vyplňovali registraci do projektu, za což si všichni odnesli dárek v podobě dresu české reprezentace s vlastní jmenovkou.

Foto Následovalo oficiální zahájení patronem akce, bývalým reprezentantem Martinem Hostákem.

Foto Nově příchozí děti byly rozděleny do čtyř skupin dle dovedností a po dobu 60 minut se jim věnovali trenéři SK Třebechovice p.O. Současně pokračovali hráči oddílu v ukázce minihokeje.

Foto Celý program byl laděn herně a ve skupinách, takže maximálně efektivně zapojil všech 55 dětí, které se projektu zúčastnily. Společné focení s maskotem ŤUKem ukončilo program na ledě. Poté se děti dozvěděly ještě detaily o ledním hokeji z úst hráčů A týmu a rodiče zase o chodu oddílu.

Foto
Více fotografií z akce naleznete zde.


Číst více
Tréninkový kemp VTM roč. 2005 v Třebechovicích

VTM V pondělí 24.10. 2016 se sešli na ZS nejlepší hráči Královéhradeckého kraje roč. 2005 ke svému dalšímu tréninkovému kempu. Tým složený z hráčů Mountfield HK, Hronov, Opočno, Vrchlabí, Jaroměř, Náchod a Nová Paka je veden trenérskou trojící Roman Šinkovský (SK Třebechovice), Zdeněk Bury (Opočno) a Václav Pánek (MHK) a svými výkony patří mezi nejlepší krajské výběry v ČR. Další turnaj čeká ambiciózní tým již 6.11. 2016 v Opočně, kde se střetne s Libereckým a Ústeckým krajem.
VTM

Číst více
Úspěch hokejové přípravky v Jaroměři

FotoLetošní úspěšná sezóna malých hokejistů byla zakončena 12.3.2016 v Jaroměři, kde se konaly turnaje v Minihokeji ročníků 2009 a 2010. Turnaje se zúčastnily týmy z Jaroměře, Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují, České Třebové a naši kluci a holky z Třebechovic pod Orebem.

Foto Za ročník 2009 nastoupili: Jan Čuda, Václav Vondruška, Václav Hladík, Adam Šinkovský, David Šrámek, v brance Jindřich Kubálek; trenéři: Vondruška, Čuda.

Za ročník 2010 nastoupili: Jáchym Chramosta, Jan Horák, Adélka a Václav Cihlářovi, Jan Stanislav Cibulka, v brance Vojtěch Štursa; trenéři: Šinkovský, Cihlář. Pro velkou nemocnost v třebechovickém týmu jsme využili možnost vypůjčit si do každého ročníku dva hráče z Náchoda.

Děti odehrály 8 zápasů, s každým týmem se hrálo 2x po 10 minutách čistého času. Oba třebechovické týmy turnaj korunovaly zlatým úspěchem a vybraly organizátorům všechny nejcennější medaile a poháry. Skvěle nás podrželi oba brankáři, kde za zmínku stojí vychytaná nula Vojty Štursy. Vojta v žádném zápase nepustil gól a celkové skóre ročníku 2010 za turnaj bylo 59:0. Po turnaji panovalo v kabině nadšení podobné vítězství naši reprezentace, ve vyhraných pohárech nechybělo šampaňské (pochopitelně dětské) a zaznělo i známé „hoši děkujem“.

Foto Foto Úspěch v turnaji byl skvělým zakončením hokejové sezóny a svědčí o správné a zodpovědné přípravě hráčů, jejich trenérů a především velké podpoře všech rodičů. Budeme držet palce, aby děti na úspěchy navázaly i v další sezoně. Že hokej není jen pro kluky, potvrdila účast dívek ve většině týmů, včetně našeho. Chcete, aby i vaši kluci a holky byli součástí této party? Naučili se dobře bruslit a hokejové technice? Zažili pocity vítězství i proher? Od září to znovu rozjedeme, přijďte se svými dětmi i vy.

Číst více
Exhibiční utkání proti výběru Anglie

Flag V pátek 12.2.2016 sehráli v Nymburce MŽ exhibiční utkání proti výběru Anglie kategorie U13. Anglický výběr tvořili především hráči roč. 2003 a 2004, což proti našim hráčům kategorie 2004, 2005 a 2006 bylo znát také na výsledku 1:11. Zápas byl přesto skvělým zážitkem pro všechny naše mladé hráče.
Exhibice

Číst více
Přípravný kemp U13 na ZS v Třebechovicích

VTM V pondělí 8.2.2016 proběhl na ZS v Třebechovicích další přípravný kemp reprezentačního výběru Královéhradeckého kraje kategorie U13. Tým složený z hráčů Mountfield HK, HC Krkonoše, HC Hronov, HC Náchod, HC Jaroměř a HC Nový Bydžov vedou trenéři Šinkovský (Třebechovice), Štohanzl a Luňák (Mountfield HK)
U13

Číst více
Malí hokejisté dostali od ČSLH novou výstroj

Pojď hrát hokej Začít s hokejem od nejnižšího věku už neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem mládeže od Českého svazu ledního hokeje výstroj pro začínající hokejisty zdarma.
Hokejová výstroj V letošním roce zamířila do každého ze 146 českých klubů materiální výstroj v hodnotě přibližně 130 000 korun. Nejmenší hokejisté se tak mohli těšit na kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu. „Ta suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 miliónů, letos to je více než desetinásobek,“ řekl ředitel rozvoje ledního hokeje Milan Hnilička.
V rámci projektu „Pojď hrát hokej“ (www.pojdhrathokej.cz) rozeslal ČSLH klubům v letech 2010–2015 sady se základní brankářskou a hráčskou výstrojí v hodnotě téměř padesát miliónů Kč, letošní objem podpory je ovšem ve srovnání s minulostí více než dvojnásobný. V roce 2010 představovala hodnota výstroje 1,7, v roce 2011 7,1, v roce 2012 6,4, v roce 2013 7,1, v roce 2014 8,5 a v roce 2015 18,5 miliónu Kč.
„Chceme k hokeji přilákat co nejvíce dětí a zpřístupnit ho i talentům ze sociálně slabších rodin,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Na řadě míst vedou nábory profesionální trenéři mládeže, klubům pomáháme také plakáty, videoklipy nebo metodickými materiály, což se v členské základně, počtech začínajících hokejistů, přípravek a žákovských mužstev, již začalo projevovat,“ dodal.

Číst více
Třebechovičtí hokejisté ve Švédsku.

Říká se, že nejlepší nápady přicházejí spontánně. Již vloni v létě, na předsezónním soustředění v Humpolci, kam jezdíme pravidelně každý rok, vznikla myšlenka, že s našimi mladými hokejisty (Starší žáci) na závěr sezóny podnikneme nějakou hokejovou šílenost, např. turnaj v zahraničí. Padly klasické návrhy jako Francie, Švýcarsko. Již přesně nevím kdo, ale někdo z rodičů jen tak vyslovil větu: "A proč přímo nejet do hokejové země. Do Švédska.“ Od této chvíle se naše myšlenky a nápady ubíraly pouze tímto směrem.
SVE Od myšlenky k realizaci pak už byl jen krůček. Času na zrealizování bylo více než dost a dokonce se našel i štědrý sponzor. Vše jsme pečlivě naplánovali a dokonce našli cestovní kancelář, která se přímo specializuje na zájezdy do skandinávských států, plus to, že součástí zájezdu je i sehrání 4 přátelských zápasů se švédskými kluky.
Dne 6.3. 2015 ve večerních hodinách nastal čas odjezdu od Třebechovického zimního stadiónu, směr sever Evropy. Cesta byla zdlouhavá a noční přesun autobusem byl vyčerpávající, avšak východ slunce na trajektu nad mořem vše vykompenzoval. Celých 8 dní pobytu nám přálo krásné jarní počasí, které dosahovalo až neuvěřitelných 12°C. Každý den byl pro celou výpravu maximálně využit, neboť byl pro nás připraven nabitý program. Během těchto dní jsme měli možnost se seznámit s historií i současností celého Švédska, kdy jsme projeli většinu velkých švédských měst (Stockholm, Göteborg, Malmö.....), navštívili muzea, pamětihodnosti a sami ochutnali zdejší speciality, pochutiny, které se ve Švédsku vyrábí. SVE Největším bonusem pro hokejisty však byla přátelská utkání, která našim klukům a holkám přinesla nezapomenutelné zážitky do konce života, kdy budou vzpomínat na úžasnou atmosféru, kterou pro ně přichystali švédské týmy. Již nástup na hrací plochu, kdy celá hala utichla a zhasla. Následná zvuková kulisa a světelné efekty, které přivodili atmosféru exklusivity utkání. Následné státní hymny to vše podtrhly a nejedno oko maminky nezůstalo suché.
Postupně během zájezdu jsme se utkali s týmy Falkopingu Blue rides, Harryda HC – Goteborg,Gislaveds SK, Trelleborg Vikings. Srovnání pro mě jako pro trenéra bylo velmi přínosné, neboť výkonnostně byli týmy na vyšší úrovni. Proč? Jak jsme se při rozhovorech s trenéry dozvěděli, mají zcela odlišný přístup k hráčům. Jednak je mnohonásobně vyšší členská základna, cca 40dětí do ročníku, a ještě k tomu tři až čtyři týmy v každém větším městě. Další odlišnosti oproti českému mládežnickému hokeji vidíme v tom, SVE že mladší děti do 14 let, se nespecializují pouze na lední hokej, ale provozují více sportu najednou na vysoké úrovni a teprve potom si vybírají sport, který je pro nejvhodnější. Ale i přes toto všechno jsem s výkonem našich dětí z našeho malého hokejového města nadmíru spokojen, jelikož jsme až na jeden zápas sehráli velice pohledná a vyrovnaná utkání a kluci i holky dobře reprezentovali náš oddíl SK Třebechovice p.O.. Celé naše putování po severu jsme si všichni děti i rodiče nadmíru užívali a je to pro nás krásná vzpomínka.
Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně nejmenovanému sponzorovi, bez kterého by tato cesta zřejmě byla neuskutečnitelná, dále městu Třebechovice, které věnovalo propagační materiály o našem městě , majiteli CK panu Šmídovi za vyčerpávající informace a výklad o této severské zemi.

Jan Černý

Číst více
Dívky SK v dresu reprezentace ČR.

Dres CR Vše je jednou poprvé. Někdy to je hned, někdy to trvá déle. V dlouhé tradici (od roku založení 1933) Třebechovického hokeje se ještě nikdy nestalo, abychom v našem malém hokejovém klubu odchovali hráče, který by mohl reprezentovat Českou republiku.
V letoční právě začínající sezóně 2014-2015 se toto podařilo, témeř třem našim hráčkám ledního hokeje, Valentýně Černé 13let, Pavlíně Vlkové 13let, Tereze Horákové 12let. Všechny jsou hráčkami starších žáků SK Třebechovice p.O. Tyto hráčky byly pozvané do širšího výběrového campu U15, který se konal v termínu od 29.-31.8.2014 v Blansku. Zde ve velké konkurenci 2x 26 hráček musely dívky ukázat trenérům a hokejovým odborníkům své hokejové kvality a přesvědčit je, aby se prodraly a byly vybrány do základního kádru (25 hráček + 4 gólmanky) reprezentačního týmu dívek do 15 let.
Reprezentace U15 Této příležitosti nejlépe využily Valča s Pájou. Obě předvedly skvělé výkony, kterými si zajistily místo v základní sestavě. Prvním srovnáním s mezinárodním hokejem byla dvě přátelská utkání s výběrem dívek Německa v německém Selbu (18-21.9.2014). Jako první dostala šanci si zahrát za reprezentační tým Valentýna Černá, která ač 13-letá, se dokázala prosadit i proti fyzicky vyspělejším a zdatnějším Němkám na výbornou. Oba zápasy byly velmi náročné, ale i přesto se děvčata vzepřela soupeřkám, a jejich fyzickou převahu přehrála svou chytrou kombinační hrou. Oba zápasy tak dotáhla do vítězného konce. V dalších zápasech také jistě dostane příležitost se předvést Pája. Terka Horáková, která je ještě o jeden rok mladší (12 let) dostane určitě šanci v příštích sezónách, protože byla jednou z nejmladších dívek na campu.
HC Tesla Perdubice Ještě jeden hokejový milník v této sezóně mají Pája s Valčou. Obě začaly nastupovat za ženský hokejový tým HC Tesla Pardubice, kde si svými výkony vydobyly místa v základní sestavě týmu. Jejich hokejové umění ocenují nejen trenéři, ale uznale i přítomní diváci. Valča má již svoji první cennou trofej (sklap) v podobě omláceného kotouče, kterým dala svůj první VELKÝ GÓL za ženy do branky HC Litvínova.
Veřím a moc si přeji, aby se stále dívkám dařilo, tak jako doposud. Vše totiž záleží na jejich píli a tréninkové přípravě, o kterou se doposud a doufám, že stále budou starat trenéři Jan Černý a Václav Vlk. Ti totiž dokázali ve velmi primitivních podmínkách odvést úctyhodný kus práce a nejen holkám dát velmi kvalitní základy, které je udělaly konkurence schopnými hokejistkám z velkých věhlasných oddílů. Holky jen tak dál!!!

Pokračování článku přináší krátký rozhovor s dívkami.

Kolik Vám je let, kde bydlíte?
Valentyna
Jmenuji se Valentýna Černá a je mi 13 let. Hraji za SK Třebechovice pod Orebem a za HC Tesla Pardubice. Bydlím ve městě Třebechovice pod Orebem a chodím do 8.A.

Jmenuji se Pavlína Vlková a je mi 13 let. Bydlím v Třebechovicích pod Orebem.

Jmenuji se Tereza Horáková a narodila jsem se 24.1.2002. Bydlím v Hradci Králové a chodím do 7. třídy základní školy Habrmanova.

Co a v kolika letech tě přivedlo k hokeji, jak Vás berou kluci v týmu, protihráči?

Valča:
Hokej hraji od svých 6 let. Přivedli mě k němu můj otec a bratr. Klučičí hokej se mi hraje o trochu lépe než dívčí, protože jsem na lede divoká co se týče hry do těla, ale dívčí hokej má jednu velkou výhodu, hraji s kamarádkami. Klučičí hokej je mnohem rychlejší a tvrdší, než holčičí. Kluci v mém týmu mě, podle mého názoru, berou dobře. Vycházíme spolu a pokud se nám daří, tak se nám dobře hrají zápasy. Protihráči mě berou prostě jako protihráče, kterému musejí za každou cenu sebrat kotouč. Někteří mi dali i přezdívky např. Hrošice, Mánička.

Pája:
K hokeji me přivedl tatínek, který sám hraje hokej. Od malička byl trenérem kluků tatínek s panem Černým a protože jsem stejně na tyto tréninky chodila jen tak si bruslit, tak po roce jsem dostala chlapecké brusle a hokejku a začala jsem trénovat hokej také. V našem týmu nás holky berou kluci dobře, jak na ledě, v kabině i mimo hokej jsme kamarádi. Sama jsem se zatím nesetkala s tím, že by mi protihráč (kluk) nadával nebo byl vyloženě ošklivý jen proto, že jsem holka. Někdy jsou rodiče soupeřů překvapeni, že v týmu máme tolik devčat.

Terka:
K hokeji jsem se dostala v 7-mi letech náhodou. Rozdíl mezi klučičím a holčičím hokejem nevidím žádný, vždy záleží na týmu a ten v Třebechovicích je super. Spoluhráči i protihráči mě berou jako součást týmu, doufám, že v osobních soubojích přece jen k culíku přihlédnou.

Další koníčky?

Valča:
Můj další koníček je Literární dramatický obor, kolečkové brusle, vodní sporty.

Pája:
Hokej je můj největší koníček a moc volného času na ostatní koníčky nezbývá. Ráda si kreslím a poslouchám u toho písničky.

Terka:
Ráda mám malování, povedlo se mi i ilustrovat zpěvník pro děti, hraji na kytaru. Od malička chodím na balet a mám moc ráda vystoupení před publikem, třeba v Klicperově divadle. Adrenalin je skoro stejný jako na hokeji.

Jaké to bylo na kempu v Blansku, co to pro Vás znamenalo?

Valča:
Na kempu v Blansku jsem byla poprvé a moc mě zaujal. Hodně to pro mě znamená, že jsem se dostala do reprezentace.

Pája:
V Blansku na kempu U15 se mi moc líbilo, bylo nás tam hodně holek, které se známe z předchozích turnajů, kde jsem hrála za Dívčí hokej. Celý den byl o hokeji, od rána rozcvičky, tréninky, suchá příprava a nakonec také jsme si zahrály dva zápasy proti sobě.

Terka:
Na kempu v Blansku se mi moc líbilo i když začátek byl dost obtížný. Poznala jsem spoustu skvělých holek a trochu jiný způsob tréninku. Je to pro mě motivace pro další zlepšování.

Čeho by jste chtěli v hokeji dosáhnout, máte nějaký vzor?

Valča:
Chci dosáhnout toho, abych v reprezentačním týmu zůstala i nadále a být v hokeji co nejlepší. Chtěla bych hokej hrát jako Jaromír Jágr.

Pája:
Ráda bych hrála hokej i nadále a doufám, že budu zdravá a nepřijde žádný úraz a že budu platnou hráčkou, ať už je to v Třebechovicích s kluky, nebo v Pardubicích se ženami nebo v reprezentaci ČR ženy 15 nebo v jiném klubu, kdekoliv. Ženský žádný vzor nemám, protože je moc neznám, ale z chlapů se mi líbí hra Jardy Jágra a Tomáše Plekance.

Terka:
Mým vzorem je maminčin bratranec, který se dobře učil a v hokeji to dotáhl do NHL. Ráda bych šla v jeho stopách a zahrála si nějakou zahraniční soutež.

Co by vzkázaly ostatním dívkám, které váhají začít s hokejem?

Valča:
Chtěla bych všem holkám co chtějí začít s hokejem vzkázat, jen do toho a přeji jim, aby se dostaly tam, kam jsem se dostala já.

Pája:
Ničeho se nebojte a přijďte mezi nás.

Terka:
Ostatním dívkám bych vzkázala, ať se ničeho nebojí a jdou do toho.

Jak jsi se cítila na ledě při prvním reprezentačním stratu proti Německým hráčkám?

Valča:
Ještě před zápasem jsem byla ve stresu a doufala jsem, že se mi zápas povede a budu hrát jak nejlépe umím. Po zápase jsem si řekla dobrý a těšila se na druhý, který dopadl ještě lépe.

Letos jste začali hrát i za ženský tým Tesla Pardubice. Jaké jsou vaše první dojmy?

Valča:
Když jsem přišla poprvé na trénink, tak jsem byla zamlklá a se spoluhráčkami jsem si moc nepovídala, ale řekla jsem si, že tomu musím dát čas. Po čase jsem si už se svými spoluhráčkami začala povídat a hned jsem se cítila dobře. Holky mě vzaly mezi sebe podle mého názoru dobře. V kabině je atmosféra příjemná, s holkami se dobře povídá, trenér je bezva a doufám, že to takhle zůstane.

Pája:
Nejdříve jsem byla ze všeho vyplašená. S každým dalším tréninkem se to lepšilo. Holky jsou super. Je zde dobrá parta. Trenéři nás chválí a tak doufám, že to tak bude pořád.

V. Matěnová

Číst více