www.sktrebechovice.cz
Facebook Google +

Informace a články o mládeži

Rozcestník mládeže
Starší dorost
Starší žáci
Mladší žáci
Přípravka 2008
Minihokej 2009 I
Minihokej 2009 II
Minihokej 2010
Články o mládeži
Akce POJĎ HRÁT HOKEJ v Třebechovicích p.O.
29. 1. 2018

PHH V sobotu 27. ledna 2018 proběhla na zimním stadionu v Třebechovicích p.O. již potřetí celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje POJĎ HRÁT HOKEJ.

Pestrý program pro děti ročníků 2010 – 2014 připravili trenéři a rodiče místního hokejového oddílu. Na začátku dvouhodinového programu předvedli své tréninkové jednotky nejmenší hokejisté, mezitím noví zájemci o bruslení a lední hokej vyplňovali registraci do projektu, za což si všichni odnesli dresy české reprezentace s vlastní jmenovkou, hokejové kartičky a další dárky.

Dobrovolníci z řad rodičů poté pomáhali novým dětem s oblékáním bruslí, helem a výstroje. Následně byly nově příchozí děti přivítány malými hokejisty přímo na ledě hokejovými pokřiky. Děti byly rozděleny do čtyř skupin dle dovedností a následně se jim věnovali trenéři SK Třebechovice p.O. Současně pokračovali hráči oddílu v ukázce minihokeje.
PHH
Celý program byl laděn herně a ve skupinách, takže maximálně efektivně zapojil všechny zúčastněné děti, které se projektu zúčastnily. Nově příchozích zájemců bylo devatenáct a společně s 25 klubovými hokejisty vytvořili na ledě početnou skupinu. Celý program na ledě byl ukončen společným focením. Poté se děti dozvěděly ještě detaily o ledním hokeji z úst hráčů A týmu a rodiče zase o chodu oddílu. Celá akce měla velký úspěch a byla navštívena rodiči s dětmi nejen z Třebechovic p.O., ale i dalekého okolí.


Více fotografií z akce naleznete zde.


Zobrazit více

Třebechovická přípravka na vítězné vlně!!!
18. 11. 2017

mini2008 První polovina listopadu 2017 zastihla třebechovický ročník 2009 oddílu ledního hokeje SK Třebechovice p.O. ve skvělé formě. V sobotu 11.11.2017 se tým zúčastnil turnaje O pohár Spartaku v Novém Městě n. M. Mezi osmi týmy turnaje nenašli mladí hokejisté přemožitele a postupně si poradili s oddíly z mnohem větších měst - 2x Náchod, Jaroměř, Hradec Králové, Rychnov n.K. a Nymburk. První místo si jednoznačně zasloužili předvedenou hrou i dosaženými výsledky.

Na státní svátek, 17.11., stejný tým, společně s kategorií 2008, přijal pozvání na charitativní turnaj Rebečina křídla v Chrudimi. Turnaj byl pořádán na podporu Rebeky Čihákové, která trpí nevyléčitelnou nemocí „motýlích křídel“. Vedle našeho týmu se turnaje zúčastnili i hokejisté ze Žďáru n. S., Chrudimi, Šumperka a Kobry Praha. Roč. 2009 celým turnajem prošel bez ztráty bodu a opět pro sebe urval 1. místo. Kluci postupně porazili Žďár n. S. 9:4, Kobru Praha 9:4, Chrudim 14:4 a Šumperk 9:3 a s celkovým skorém 41:15 ve velmi dobře obsazeném turnaji naprosto dominovali. Kluci ročníku 2008 si poradili s Kobrou Praha (7:5), bohužel ostatní týmy byly nad jejich síly, i když někdy jen o kousek a s celkovým skorém 18:37 obsadili páté místo.

Zobrazit více

Úspěšná reprezentantka Pavlína Vlková
3. 5. 2017

ME U16 České hokejistky do 16 let prohrály s Ruskami ve finále premiérového ročníku neoficiálního mistrovství Evropy 1:2 a získaly konečné druhé místo. I stříbro ale znamená pro nejmladší reprezentantky úspěch a na tomto se podílela i členka našeho oddílu Pavlína Vlková. Gratulujeme k obrovskému úspěchu!

Podrobnosti z turnaje, viz odkazy níže.

http://www.hokej.cz/zensky-hokej/liga/41
http://www.hokej.cz/uzasny-boj-se-smutnou-teckou-nejmladsi-cesky-jsou-druhe-v-evrope/5022955

ME U16

ME U16

ME U16

Zobrazit více

Celostátní akce POJĎ HRÁT HOKEJ v Třebechovicích
29. 1. 2017

Foto V sobotu 28. ledna 2017 proběhla na Zimním stadionu v Třebechovicích p.O. celorepubliková náborová akce Českého svazu ledního hokeje POJĎ HRÁT HOKEJ.

Nabitý program, který připravili trenéři, rodiče a dobrovolníci nejmenších kategorií roč. 2008 – 2011, odstartoval ve 13:00.

Foto Dvouhodinový program začal ukázkou tréninkové jednotky nejmenších hokejistů, mezitím noví zájemci o bruslení a lední hokej vyplňovali registraci do projektu, za což si všichni odnesli dárek v podobě dresu české reprezentace s vlastní jmenovkou.

Foto Následovalo oficiální zahájení patronem akce, bývalým reprezentantem Martinem Hostákem.

Foto Nově příchozí děti byly rozděleny do čtyř skupin dle dovedností a po dobu 60 minut se jim věnovali trenéři SK Třebechovice p.O. Současně pokračovali hráči oddílu v ukázce minihokeje.

Foto Celý program byl laděn herně a ve skupinách, takže maximálně efektivně zapojil všech 55 dětí, které se projektu zúčastnily. Společné focení s maskotem ŤUKem ukončilo program na ledě. Poté se děti dozvěděly ještě detaily o ledním hokeji z úst hráčů A týmu a rodiče zase o chodu oddílu.

Foto
Více fotografií z akce naleznete zde.


Zobrazit více

Tréninkový kemp VTM roč. 2005 v Třebechovicích
26. 10. 2016

VTM V pondělí 24.10. 2016 se sešli na ZS nejlepší hráči Královéhradeckého kraje roč. 2005 ke svému dalšímu tréninkovému kempu. Tým složený z hráčů Mountfield HK, Hronov, Opočno, Vrchlabí, Jaroměř, Náchod a Nová Paka je veden trenérskou trojící Roman Šinkovský (SK Třebechovice), Zdeněk Bury (Opočno) a Václav Pánek (MHK) a svými výkony patří mezi nejlepší krajské výběry v ČR. Další turnaj čeká ambiciózní tým již 6.11. 2016 v Opočně, kde se střetne s Libereckým a Ústeckým krajem.
VTM Zobrazit více

Úspěch hokejové přípravky v Jaroměři
25. 3. 2016

FotoLetošní úspěšná sezóna malých hokejistů byla zakončena 12.3.2016 v Jaroměři, kde se konaly turnaje v Minihokeji ročníků 2009 a 2010. Turnaje se zúčastnily týmy z Jaroměře, Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují, České Třebové a naši kluci a holky z Třebechovic pod Orebem.

Foto Za ročník 2009 nastoupili: Jan Čuda, Václav Vondruška, Václav Hladík, Adam Šinkovský, David Šrámek, v brance Jindřich Kubálek; trenéři: Vondruška, Čuda.

Za ročník 2010 nastoupili: Jáchym Chramosta, Jan Horák, Adélka a Václav Cihlářovi, Jan Stanislav Cibulka, v brance Vojtěch Štursa; trenéři: Šinkovský, Cihlář. Pro velkou nemocnost v třebechovickém týmu jsme využili možnost vypůjčit si do každého ročníku dva hráče z Náchoda.

Děti odehrály 8 zápasů, s každým týmem se hrálo 2x po 10 minutách čistého času. Oba třebechovické týmy turnaj korunovaly zlatým úspěchem a vybraly organizátorům všechny nejcennější medaile a poháry. Skvěle nás podrželi oba brankáři, kde za zmínku stojí vychytaná nula Vojty Štursy. Vojta v žádném zápase nepustil gól a celkové skóre ročníku 2010 za turnaj bylo 59:0. Po turnaji panovalo v kabině nadšení podobné vítězství naši reprezentace, ve vyhraných pohárech nechybělo šampaňské (pochopitelně dětské) a zaznělo i známé „hoši děkujem“.

Foto Foto Úspěch v turnaji byl skvělým zakončením hokejové sezóny a svědčí o správné a zodpovědné přípravě hráčů, jejich trenérů a především velké podpoře všech rodičů. Budeme držet palce, aby děti na úspěchy navázaly i v další sezoně. Že hokej není jen pro kluky, potvrdila účast dívek ve většině týmů, včetně našeho. Chcete, aby i vaši kluci a holky byli součástí této party? Naučili se dobře bruslit a hokejové technice? Zažili pocity vítězství i proher? Od září to znovu rozjedeme, přijďte se svými dětmi i vy. Zobrazit více

Exhibiční utkání proti výběru Anglie
14. 2. 2016

Flag V pátek 12.2.2016 sehráli v Nymburce MŽ exhibiční utkání proti výběru Anglie kategorie U13. Anglický výběr tvořili především hráči roč. 2003 a 2004, což proti našim hráčům kategorie 2004, 2005 a 2006 bylo znát také na výsledku 1:11. Zápas byl přesto skvělým zážitkem pro všechny naše mladé hráče.
Exhibice Zobrazit více

Přípravný kemp U13 na ZS v Třebechovicích
14. 2. 2016

VTM V pondělí 8.2.2016 proběhl na ZS v Třebechovicích další přípravný kemp reprezentačního výběru Královéhradeckého kraje kategorie U13. Tým složený z hráčů Mountfield HK, HC Krkonoše, HC Hronov, HC Náchod, HC Jaroměř a HC Nový Bydžov vedou trenéři Šinkovský (Třebechovice), Štohanzl a Luňák (Mountfield HK)
U13 Zobrazit více

Malí hokejisté dostali od ČSLH novou výstroj
10. 10. 2015

Pojď hrát hokej Začít s hokejem od nejnižšího věku už neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem mládeže od Českého svazu ledního hokeje výstroj pro začínající hokejisty zdarma.
Hokejová výstroj V letošním roce zamířila do každého ze 146 českých klubů materiální výstroj v hodnotě přibližně 130 000 korun. Nejmenší hokejisté se tak mohli těšit na kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu. „Ta suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 miliónů, letos to je více než desetinásobek,“ řekl ředitel rozvoje ledního hokeje Milan Hnilička.
V rámci projektu „Pojď hrát hokej“ (www.pojdhrathokej.cz) rozeslal ČSLH klubům v letech 2010–2015 sady se základní brankářskou a hráčskou výstrojí v hodnotě téměř padesát miliónů Kč, letošní objem podpory je ovšem ve srovnání s minulostí více než dvojnásobný. V roce 2010 představovala hodnota výstroje 1,7, v roce 2011 7,1, v roce 2012 6,4, v roce 2013 7,1, v roce 2014 8,5 a v roce 2015 18,5 miliónu Kč.
„Chceme k hokeji přilákat co nejvíce dětí a zpřístupnit ho i talentům ze sociálně slabších rodin,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Na řadě míst vedou nábory profesionální trenéři mládeže, klubům pomáháme také plakáty, videoklipy nebo metodickými materiály, což se v členské základně, počtech začínajících hokejistů, přípravek a žákovských mužstev, již začalo projevovat,“ dodal. Zobrazit více

Třebechovičtí hokejisté ve Švédsku.
14. 6. 2015

Říká se, že nejlepší nápady přicházejí spontánně. Již vloni v létě, na předsezónním soustředění v Humpolci, kam jezdíme pravidelně každý rok, vznikla myšlenka, že s našimi mladými hokejisty (Starší žáci) na závěr sezóny podnikneme nějakou hokejovou šílenost, např. turnaj v zahraničí. Padly klasické návrhy jako Francie, Švýcarsko. Již přesně nevím kdo, ale někdo z rodičů jen tak vyslovil větu: "A proč přímo nejet do hokejové země. Do Švédska.“ Od této chvíle se naše myšlenky a nápady ubíraly pouze tímto směrem.
SVE Od myšlenky k realizaci pak už byl jen krůček. Času na zrealizování bylo více než dost a dokonce se našel i štědrý sponzor. Vše jsme pečlivě naplánovali a dokonce našli cestovní kancelář, která se přímo specializuje na zájezdy do skandinávských států, plus to, že součástí zájezdu je i sehrání 4 přátelských zápasů se švédskými kluky.
Dne 6.3. 2015 ve večerních hodinách nastal čas odjezdu od Třebechovického zimního stadiónu, směr sever Evropy. Cesta byla zdlouhavá a noční přesun autobusem byl vyčerpávající, avšak východ slunce na trajektu nad mořem vše vykompenzoval. Celých 8 dní pobytu nám přálo krásné jarní počasí, které dosahovalo až neuvěřitelných 12°C. Každý den byl pro celou výpravu maximálně využit, neboť byl pro nás připraven nabitý program. Během těchto dní jsme měli možnost se seznámit s historií i současností celého Švédska, kdy jsme projeli většinu velkých švédských měst (Stockholm, Göteborg, Malmö.....), navštívili muzea, pamětihodnosti a sami ochutnali zdejší speciality, pochutiny, které se ve Švédsku vyrábí. SVE Největším bonusem pro hokejisty však byla přátelská utkání, která našim klukům a holkám přinesla nezapomenutelné zážitky do konce života, kdy budou vzpomínat na úžasnou atmosféru, kterou pro ně přichystali švédské týmy. Již nástup na hrací plochu, kdy celá hala utichla a zhasla. Následná zvuková kulisa a světelné efekty, které přivodili atmosféru exklusivity utkání. Následné státní hymny to vše podtrhly a nejedno oko maminky nezůstalo suché.
Postupně během zájezdu jsme se utkali s týmy Falkopingu Blue rides, Harryda HC – Goteborg,Gislaveds SK, Trelleborg Vikings. Srovnání pro mě jako pro trenéra bylo velmi přínosné, neboť výkonnostně byli týmy na vyšší úrovni. Proč? Jak jsme se při rozhovorech s trenéry dozvěděli, mají zcela odlišný přístup k hráčům. Jednak je mnohonásobně vyšší členská základna, cca 40dětí do ročníku, a ještě k tomu tři až čtyři týmy v každém větším městě. Další odlišnosti oproti českému mládežnickému hokeji vidíme v tom, SVE že mladší děti do 14 let, se nespecializují pouze na lední hokej, ale provozují více sportu najednou na vysoké úrovni a teprve potom si vybírají sport, který je pro nejvhodnější. Ale i přes toto všechno jsem s výkonem našich dětí z našeho malého hokejového města nadmíru spokojen, jelikož jsme až na jeden zápas sehráli velice pohledná a vyrovnaná utkání a kluci i holky dobře reprezentovali náš oddíl SK Třebechovice p.O.. Celé naše putování po severu jsme si všichni děti i rodiče nadmíru užívali a je to pro nás krásná vzpomínka.
Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně nejmenovanému sponzorovi, bez kterého by tato cesta zřejmě byla neuskutečnitelná, dále městu Třebechovice, které věnovalo propagační materiály o našem městě , majiteli CK panu Šmídovi za vyčerpávající informace a výklad o této severské zemi.

Jan Černý Zobrazit více

Pojď hrát hokej
Copyright@ 2008-2015 SK Třebechovice pod Orebem |